10.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2022-2023

--

Dražejov nedal Husinci šanci

6. F. Brázda , 14. K. Krýsl , 36. V. Šrámek (p.) , 51. O. Koutský , 53. F. Brázda , 76. J. Holfeld , 79. T. Martínek - 17. V. Cais , 23. M. Wágner (p.) , 70. S. Toušek
25

Husinec, který schytal debakl od Tatranu, chtěl odčinit tuto porážku na výjezdu do Dražejova. Ten ale doma prohrál pouze první zápas a další tři klání zvítězil. Hosty tak nečekalo nic jednoduchého.

Domácí dominance se prokázala už v 6. minutě, kdy Dražejov poslal do vedení Brázda. Ve 14. minutě to bylo dokonce už 2-0 zásluhou obránce Krýsla. Domácí ale poté přestali hrát a snížení přišlo z kopačky Caise už v 17. minutě. Navíc ve 23. minutě přišla pro Slavoj možnost vyrovnat, když rozhodčí nařídil penaltu. Tu dokázal Wágner proměnit a Husinec tak vyrovnal na 2-2. Poslední slovo měli ale v poločase domácí. Ve 36. minutě přišla totiž penalta i na druhé straně a Šrámek poslal Dražejov znovu do vedení. Domácí tak vedli po poločase 3-2.

Na branku ve druhém poločasu čekali fanoušci pouhých šest minut, když na 4-2 zvýšil Koutský. Navíc o dvě minuty později to už bylo 5-2, když se podruhé prosadil Brázda. Hosté sice dokázali díky Touškovi v 70. minutě snížit na rozdíl dvou branek. To ale bylo všechno ze strany hostů a v 76. minutě, když se prosadil Holfeld, to bylo opět o tři branky. Navíc o tři minuty později přišla další rána domácích, když se prosadil Martínek, který v 88. minutě viděl po druhé žluté červenou kartu a šel dřív pod sprchu. Domácí i přes vyloučení ale porazili Husinec poměrem 7-3.

TJ Dražejov
Pavel Poláček - kapitán: Sobotní zápas jsme doma proti Husinci zvládli téměř bez problémů. Od začátku jsme diktovali tempo a vytvořili si spoustu šancí. V 6. minutě dotlačil svůj polo centr přímo do brány Filip Brázda. Za dalších 8 minut po perfektním rohu Mertla skóroval hlavou Krýsl. Pak přišlo zhruba 10 až 15 minut, kdy jsme hodně polevili a soupeř dokázal dorazit vyražený balon za Brože a následně pak spornou penaltou srovnal na 2:2. Omluva od rozhodčího zřejmě přišla ve 36. minutě. Penaltu v náš prospěch uklidil Šrámek. To už byl vystřídán Matas po nečekaném zákroku za Martínka. Tak skončil i první poločas. Do druhého jsme nastoupili opět aktivně a i naše obrana se zapojovala do ofenzivních akcí. Hned v 51. minutě si Koutský připravil před vápnem míč a teč mu pomohla k zasloužené brance na 4:2. Pátou branku přidal Brázda a blížil se ke svému hattricku. Dvacet minut před koncem stihli hosté ještě snížit na rozdíl dvou branek, ale to bylo od nich vše. Když nastoupil v 74. min. Holfeld, dokázal za 5 minut přidat šestou branku přímo z rohu a nahrát Hrčkovi na konečných 7:3. Korunkou mohl být zmiňovaný hattrick Filipa Brázdy, když dostal výhodu pokutového kopu za stejný faul, jako měli hosté v první půli. Rozhodl se tedy nepřispět do klubové kasy a zvolil kop svou "silnější" levou nohou mimo konstrukci branky. Pochvalu zaslouží celý tým. Nyní jedeme do Volně.