9.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2022-2023

--

--

Mladé porazilo Větřní

26

Mladé přivítalo doma Větřní. Domácí tým bodoval v pěti zápasech v řadě a doma byl favoritem.

Domácím se po zranění vrátil Filip Topič a hned naskočil do základní sestavy. V prvním poločase převládaly obrany nad útokem a tak nebyla k vidění žádná branka.

Druhý poločas už byl na branky výrazně bohatší a první branka přišla z kopaček hostí. Andrij Didkivský poslal hosty překvapivě do vedení. Domácí tým na to zareagoval vyrovnávající brankou Vojtěcha Moudrého. O tři minuty později poslal Mladé do vedení Dominik Ludvík a na 3:1 zvýšil opět Vojtěch Moudrý. O minutu později, ale snížil Tomáš Kalkuš. Jistotu a klid vrátil domácím brankou opět Vojtěch Moudrý. Stav 4:2 vydržel až do konce. Domácí tým tak bere tři body a minimálně do neděle je na třetím místě tabulky.

Za týden jede Mladé do Frymburka. Větřní přivítá Velešín.

SK Větřní
Rudolf Weinhard (trenér): Zápas se mi hodnotí těžko. Za mě jsme si určitě nezasloužili prohrát. Když to vezmu, tak první poločas jsme byli jednoznačně lepším týmem a domácí jsme do ničeho nepustili a je jen škoda, že jsme to nepotvrdili gólově. Druhý poločas jsme začali opět velmi dobře a šli do vedení. Bohužel naše zbytečné chyby nás srazily a domácí opravdu proměnili úplně všechno. Je vidět že jsou na dobré vlně a neprohrávají a i to štěstíčko jim jde na kopačky. Čtyři šance a čtyři góly. Takovou produktivitu můžeme momentálně jen závidět. Zápas se lámal za stavu 2:2, kdy jsme měli dát gól po signálu na 3:2 a možná by to vypadalo jinak. Bohužel nám to štěstíčko teď ukazuje trošku záda a nepadá nám to tam, jak by jsme si přáli. Za minutu na to dostane na 3:2 a prakticky to na nás v téhle situaci padne všechno, a i přes snahu, je vidět, že máme křeč a je na nás deka. Každopádně úplně diametrální rozdíl v bojovnosti a v týmovosti, než minulý zápas. Kluků je mi líto. Myslím si, že aspoň bod jsme si zasloužili. Ale tohle je správná cesta, jak z té deky se dostat. Kluky chválím za přístup. Věřím a jsem přesvědčený, že za týden doma s takovým přístupem budeme konečně odměněni a získáme zase plný počet bodů, který už nutně potřebujeme. A oslavíme po zápase kapitánovo narozeniny, jak se sluší a patří.