9.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2022-2023

--

Frymburk veze bod

32. J. Koch (p.) - 81. M. Králik
26

V 9. kole soutěže přivítali Sedlečtí na svém trávníku fotbalisty z Frymburku. Domácí se nacházejí na nelichotivé příčce v tabulce s hubeným bodovým ziskem a tak pro ně bylo velice důležité toto utkání zvládnout, ideálně vyhrát. K zápasu se tentokrát sešel téměř kompletní sedlecký tým.

V prvním poločase to byli zejména domácí, kdo držel míč a snažil se vstřelit branku. V dobrých střeleckých pozicích se postupně objevili Milan Pešek a Martin Peterka, ani jeden, ale nebyl dostatečně razantní a přesný. Skóre se změnilo v 32. minutě, domácí David Reindl byl faulován hostujícím Ribárem a jak hlavní rozhodčí, tak pomezní ukázali dovnitř pokutového území. Kopala se penalta, kterou s přehledem proměnil tradiční exekutor Jiří Koch - 1:0. Hosté z Frymburku se v prvním poločase dostali k několika střelám, s kterými si domácí brankář Kabelka bez sebemenších problémů poradil. Za stavu 1:0 se šlo do kabin.

V druhém poločase se obrázek hry změnil. Hosté se daleko více zapojili do hry a častěji se dostávali na dostřel domácí branky. Sedlec vypadával z role svými nepřesnostmi a zbrklostí. Hosté si vypracovali několik standardních situací, ze kterých, ale branku vsítit nedokázali. V 81. minutě se to již Frymburským podařilo, po akci kapitána Račáka na levé straně, kdy míč zahrál i nezaviněně rukou, se balon dostal do pokutového území k Miloši Králikovi a ten jej usměrnil na zadní tyč sedlecké branky - 1:1. O pár minut později se dostal k hlavičce, při standardní situaci, domácí Koch, ale hostující branku minul. Frymburk měl v závěru ještě dva přímé kopy, ale skóre se již nezměnilo. Zápas tak skončil remízou.

Zdroj: sksedlec.klubweb.cz

SK Sedlec
Milan Pešek (hráč): Domácí duel s Frymburkem jsme chtěli jednoznačně zvládnout a dokázat tak, že v soutěži nebudeme hrát druhé housle, bohužel se to nepovedlo. Pozitivem bylo, že jme se k zápasu dokázali sejít téměř kompletní. První poločas byl z naší strany ještě celkem dobrý, i když tempo zápasu nebylo úchvatné a dobrých 20 minut jsme nedokázali hrát co jsme chtěli. Ale vytvořili jsme si několik dobrých spíše pološancí, které jsme neproměnili. Poté jsme šli z penalty do vedení a do poločasu zápas kontrolovali. Druhý poločas jsme bohužel opět nezvládli. Frymburk začal hrát lépe a my jsme odpadli, zejména ve kvalitě hry. Je to několikátý zápas co se nám to takto opakuje. Zápas tak skončil remízou, což je bohužel v naší pozici málo.