14.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2021-2022

--

V Libodřicích padlo jedenáct gólů

10. P. Škopek , 26. P. Batelka , 27. J. Kovařík , 40. J. Košík , 47. V. Dittrich (p.) , 53. M. Matějka , 81. P. Škopek - 7. J. Keltner , 67. T. Dufek , 76. M. Pilař , 83. T. Dufek
12

Jako první skórovali hosté, ale domácí otočili až na 6:1. Poté polevili a Kouřimští zvládli výsledek korigovat.

Šok pro Libodřice už v sedmé minutě

Domácí borci touží po stupních vítězů na konci soutěže a šance na třetí flek stále existuje. Ránu do jejich plánů ale už po sedmi minutách hry zasadil Jan Keltner, který otevřel skóre zápasu - 0:1.

Libodřičtí se ale nenechali zlomit. Zvlášť když z už tak marodkou oslabené sestavy Kouřimi musel po deseti minutách odstoupit Tomáš Novák. Nahradil ho Jan Jelínek, ale byl to asi smolný post, protože na něm vydržel jen osm minut a také nedohrál. Na hřiště tak musel nedoléčený Tomáš Dufek, jehož paradoxně domácí trenér později označil za nejnebezpečnějšího hráče hostů. To už ale po brance Pavla Škopka svítil na ukazateli stav 1:1.

Gólostroj Libodřic se rozjel na plné obrátky podporován skvělými fanoušky. Po brankách Pavla Batelky, Josefa Košíka a Jakuba Kovaříka byl poločasový výsledek 4:1.

Kouřimští se ještě zvedli

Když hned v úvodu druhého dějství navýšili domácí na stav 6:1, vypadalo to na děsivý debakl Kouřimi. Ale její borci předvedli, že se jen tak nevzdají a šli za korekcí výsledku. Dokázali snížit na 6:3, ale na víc už nebylo. Gólové situace v posledních deseti minutách určily konečný výsledek.

A tak se cíl Libodřic i nadále jeví jako možný i díky porážce Jestřábky v Ratboři. Musí ovšem uspět v Červených Pečkách a doufat ve ztrátu Jestřabí Lhoty.

Zápasy Kouřimi baví spoustou branek, minule to vyšlo na body, nyní bohužel.

A rychlé hodnocení Adama Baška: "Už pred začátkem utkání bylo vidět, že oběma týmům chybí několik hráčů. My jsme se s tím dokázali vypořádat lépe a po celé utkání jsme byli lepším týmem. Na vše jsme měli hodně času a do útoku se zapojovali úplně všichni hráči snad krom Skočdopoleho. Tím nám ale vzadu vznikala okénka, kterých Kouřim nakonec taky čtyřikrát využila. Tím pádem není výsledek tak jednoznačný, jak vypadala hra. Hlavně Dufek nám dělal veliké problémy."

FK Libodřice
Adam Baško, trenér: Jsem rád že jsme vstřelili sedm branek, některé po pěkných akcích a udělali jsme radost fanouškům, kterých dnes přišlo hodně. V boji o konečné postavení v tabulce to jsou důležité tři body a doufám, že nám pomůžou k tomu, abychom na konci soutěže byli na bedně.

P. Skočdopole [-] - P. Škopek [-] , J. Košík [-] , M. Matějka [-] (71. L. Lanc [-] ) , M. Hovorka [-] , J. Kovařík [-] , F. Krejčí [-] , V. Patočka [-] , P. Batelka [-] , V. Dittrich [-] , T. Němec [-]

TJ Kouřim
L. Havránek [-] - L. Kocián [-] , D. Čihák [-] , T. Svoboda [-] , M. Tománek [-] (89. P. Dočkal [-] ) , T. Hervert [-] (56. M. Pilař [-] ) , P. Královský [-] , J. Keltner [-] , T. Novák [-] (10. J. Jelínek [-] ) , D. Procházka [-] , M. Navrátil [-] (78. M. Ježík [-] )

ŽK: 33. V. Dittrich , 65. P. Škopek - 33. T. Svoboda .
Hráči zápasu: V. Patočka , J. Kovařík - T. Dufek .
Počet diváků: 65. Rozhodčí: ČEMUS Daniel - MLÁZOVSKÝ David (N), KOSMATA Daniel (N).