4.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2015-2016

--

--

Tlumačovský Dan Máčala popravil v závěru utkání domácí Lužkovice

0

V Lužkovicích se hrálo v nedělním odpoledni velice bojovné a nutno podotknout i kvalitní utkání mezi domácím týmem a celkem z Tlumačova. Domácím patřil jednoznačně úvod utkání. Hosté ale dokázali ve druhé půli vývoj zápasu otočit a o výsledku rozhodl kdo jiný, než hráč uplynulých dvou kol, tlumačovský Dan Máčala.

Tomáš Ronza poslal Lužkovice do vedení, navíc Polepil nedal penaltu

Do utkání lépe vstoupili domácí hráči a již v 9. minutě se trefil kanonýr Tomáš Ronza. Domácí si navíc vytvořili spoustu příležitostí, které ale naštěstí pro hosty neproměnili. Klíčovým momentem byla neproměněná penalta lužkovického Polepila. Tím dostal hosty do hry, kteří se dostali ke konci poločasu do zápasu, ale dobře fungující domácí obrana na čele s pozorným gólmanem Jenčekem odolala a do kabin odcházeli lužkovičtí hráči s jednobrankovým vedením.

Tlumačovu se podařil velký obrat, ten režíroval Dan Máčala

Na začátku 2. poločasu tlumačovští hráči z nenapádné akce střídajícím Jiřím Moukou vyrovnali na 1:1. Poté se hrál výtečný a bojovný fotbal na obou stranách, každé mužstvo chtělo strhnout vedení na svoji stranu. Nakonec o osudu utkání rozhodla zkušenost hostujícího Dana Máčaly, který po nákopu za obranu z pravé strany tvrdou střelou k tyči, nedal domácímu brankáři šanci a rozhodl zápas, kterému by asi více slušela remíza. Lužkovice tak poprvé letos ztratily body, Tlumačov se na ně navíc bodově dotáhl.

FK Lužkovice-Želechovice
Jiří Jurčák - předseda:

SK Tlumačov
Miroslav Škrabal - brankář: Utkání s Lužkovicemi bylo hodně emotivní, stejně jako každý duel s nimi. Hráči se však chovali korektně, nám se podařil závěr utkání, kdy Dan Máčala rozhodl. Klíčovým momentem zápasu asi byla neproměněná penalta domácích za stavu 1:0. Tři body však bereme všemi deseti, neboť v Lužkovicích se jen tak lehce vyhrávat nebude.

A. Jenček [-] - M. Šuba [-] (86. J. Gruber [-] ) , J. Kučera [-] , P. Novák [-] (76. O. Zámorský [-] ) , M. Čala [-] - T. Mičola [-] , J. Ronza [-] , T. Ronza [-] , T. Holý [-] - Z. Polepil [-] , J. Škrabal [-]