11.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2015-2016

--

--

Do Roštění zavítal celek z Veselé a domácí tým nachytal na hruškách

0

Na Hanou přijel v sobotu celek z Veselé, ktreý v minulém kole nevyzrál na precizní obranu lídra tabulky ze Sehradic a podlehl mu o jedinou branku. Domácí tým z Roštění nechal v divoké přestřelce všechny body v Tlumačově a utkání provázelo extempore mezi diváky, o kterém obšírně referuje vydání Zlínského deníku. V samotném duelu však za kratší konec tahal domácí celek, který utkání nezvládl a hosté si zásluhou střelecky disponovaného Manďáka odvážejí vysokou výhru.

Střelcem jediné branky prvního dějství byl po půlhodině hry hostující Manďák

Tempo od prvních minut diktovala Veselá a než načal v 33. minutě Roman Manďák svůj budoucí hattrick, mohla už Veselá minimálně 3x skórovat. Hosté výborně kombinovali a precizní hrou eliminovali hru domácích. Roštění celý první poločas nemělo „šťávu“, hosty vůbec nenapadalo a ti měli dostatek času a prostoru na zpracování a kombinaci. Domácí pouze nakopávali dlouhé balóny na Zakopala, který ale se do hry dostával minimálně, jelikož stoperská dvojice Odstrčilík – Divoký hrála na jedničku a Ladislavovi Zakopalovi fotbal otrávila. Hosté vedli po první půli jen o jedinou branku, za což mohou být domácí vděční brankáři Nevřalovi a také díky střelecké nemohoucnosti hráčů z Veselé. Ta ale ukázala svoji kvalitu a chtěla všem fotbalovým expertům dokázat, že určitě nepatří do spodních pater tabulky 1.B třídy skupiny B a stále s ní musí počítat.

Domácí tým ve druhé půli po vyrovnání zkolaboval, Manďák završil svůj hattrick

V poločase asi trenér Topič v domácí kabině řádně zatopil a hosté začali druhou půli výrazně jinak, v pohybu a s vyšší agresivitou. Výsledkem bylo také hned v 54. minutě vyrovnání z kopačky Juráska. Vyrovnání ale Veselou nepoložilo a dál hrála svoji hru. Domácí vyrovnání naopak nabudilo k vyšší ofenzívě, ale zapomínali na defenzívu a zejména střed obrany byl hodně děravý. Toho Veselá využila k několika brejkům a hned dva ze tří korunovala brankou de facto do prázdné branky po kličce gólmanovi Nevřalovi. Nejprve si s ním pohrál v 62.minutě Tomáš Pavel. Nechal se ale vytlačit ze střeleckého úhlu, ale nakonec zkušeně z brankové čáry dával pod sebe Františkovi Žůrkovi a ten se nemýlil. Za tři minuty akce jako přes kopírák (pro mladší generaci - něco jako samopropisovací papír) a Roman Manďák byl v kličce Nevřalovi úspěšnější a sám zvyšoval do prázdné na 3:1. Obrana Roštění neměla svůj den a další průnik Manďáka skončil penaltou po nešikovném zákroku stopera Petra Jenáčka. Sám Manďák ji v 76.minutě proměnil a završil tak v tomto utkání svůj hattrick.  O kličkách útočníků Veselé se Nevřalovi asi muselo po zbytek víkendu zdát, jelikož v téže minutě přišel na hřiště plný elánu po několika týdenní absenci další útočník Veselé, Petr Dlouhý a po dvou minutách se hned dostal po precizní nahrávce za obranu domácích. Zleva šel sám na Nevřalu, znovu mu úspěšně nasadil kličku doleva … a ze dvou kroků trefil spojnici prázdné branky !!! Ale obrana Roštění umožnila Petrovi Dlouhému reparát a v 87. minutě mu dovolila upravit skóre na konečných 5 : 1, a zase to bylo po kličce gólmanovi a zase do prázdné !

Vše foto autorsky :  Sokol Veselá / Iveta Šůstková

TJ Roštění
Michal Nevřala, brankář:

TJ Sokol Veselá
Zdeněk Kučera, sekretář: Jednou to přijít muselo. Prvních pět kol se nám nevydařilo ani výsledkově, ani herně. Od utkání v Tlumačově (6.kolo) produkuje Veselá pohledný běhavý kombinační fotbal, ale stále se trápila v koncovce. Na vstřelení 16 branek se podílelo 9 střelců a nejlepší z nich byl se 4-mi stoper. Je to sice unikát a svědčí to o univerzálnosti kádru, ale také o tom, že mužstvu jednoznačně chybí střelec. Teď ale vše zapomenuto. V sobotu přišel ten den, kdy se vám vše daří, ze soubojů vycházíte vždy s míčem na kopačkách a všechny odražené míče nachází vaše hráče. Tak vypadal sobotní fotbal v Roštění z pohledu Veselé. Nutno podotknout, že domácí to Veselé tentokráte svou výraznou pasivitou značně ulehčili. Roštění mělo za sebou pár povedených výsledků a čekal se rozhodně vyrovnaný zápas. To se ale nestalo. Roštění očividně nemělo svůj den a Veselá svým kolektivním bojovným výkonem tentokrát dosáhla na své letošní první venkovní vítězství. Vysoký standard dnes předvedlo všech 12 hráčů Veselé, včetně střídajícího Petra Dlouhého. Mladý dorostenec Jan Žaludek byl na hřišti jen 5 minut, ale i on naznačil svá pozitiva v ofenzivě. Cenné vítězství si ale uchová svoji cenu až když ho v příštím utkání potvrdíme i vítězstvím doma nad Béčkem Viktorky. A to zas až tak jednoduché nebude při pohledu na poslední výsledky Viktorky u soupeřů …

P. Červenka [-] - T. Divoký [-] , M. Dlabaja [-] , M. Čoček [-] , M. Odstrčilík [-] - M. Bodlák [-] (77. P. Dlouhý [-] ) , F. Žůrek [-] , T. Dujka [-] , J. Červenka [-] - T. Pavel [-] (86. J. Žaludek [-] ) , R. Manďák [-]

ŽK: 27. J. Vlkolenzski , 76. P. Jenáček - 78. T. Divoký .
Hráči zápasu: R. Manďák , F. Žůrek .
Místo: Roštění. Počet diváků: 80. Rozhodčí: Katrňák Milan - Zapletal, Novák.