24.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

Hovorčovice čtyřmi góly v první půli rozhodly utkání proti Lužci

6. J. Pouzar , 18. J. Pouzar , 33. M. Kučaba (vl.) , 36. V. Valíček , 73. O. Pouzar - 55. M. Kučaba , 75. V. Sušír , 79. V. Sušír
4

Hovorčovice v minulém kole zvítězily po více než měsíci. Dnes chtěly přidat druhou po sobě jdoucí výhru a v cestě jim stáli fotbalisté z Lužce. Těm se naopak v minulém kole nezadařilo, kdy na domácí půdě dostali od Velvar pět gólů.

Čtyři branky v lužecké síti

Od začátku utkání měli převahu domácí, kteří si vytvářeli jednu šanci za druhou.

V 6. minutě otevřel skóre utkání autor hattricku z minulého kola Jakub Pouzar. Domácí Hovorčovice tak vedly 1:0.

V 18. minutě přidal Jakub Pouzar další gól a domácí tak vedli o dvě branky.

Tlak hovorčovických neustával a ve 33. minutě to bylo už 3:0. Po rohovém kopu si hlavou srazil míč do vlastní sítě Martin Kučaba.

O tři minuty později navýšil skóre domácích už na 4:0 Vladimír Valíček, který se trefil z přímého kopu.

Úvodní dějství, ve kterém jsme viděli kanonádu domácích, tak skončilo jednoznačně 4:0.

Tři góly Lužce na body nestačily

Lužec, který se v první půli nedostal prakticky do žádné vyložené příležitosti, v 55. minutě dokázal snížit. Po povedené střele se mezi střelce utkání podruhé zapsal autor vlastní branky Martin Kučaba.

Po necelých dvaceti minutách si hovorčovičtí vzali čtyřgólový náskok nazpět. Po přihrávce dvougólového Jakuba Pouzara skóroval druhý Pouzar na hřišti, a to Ondřej.

Lužec se nevzdal a dvěma rychlými góly zhruba deset minut před koncem utkání dokázal ještě zkorigovat skóre zápasu. Dvakrát se trefil Vojtěch Sušír.

Nic dalšího už tento gólový souboj nenabídl, a Hovorčovice tak zvítězily podruhé za sebou, kdy na domácí půdě přemohly fotbalisty z Lužce. Ti jsou naopak stále namočení v boji o záchranu.

SKK Hovorčovice
Jiří Tesař: První půle byla víceméně jednoznačná. Vytvořili jsme si několik šancí a z toho čtyři proměnili. Ve druhém poločase jsme si to trochu zkomplikovali, i tak jsme ale zápas dotáhli do vítězného konce a zaslouženě jsme vyhráli.

AFK Eletis Lužec
Martin Tauchman: O utkání rozhodl první poločas, kdy jsme hráli pod naše možnosti. Druhá půle byla z naší strany lepší, bohužel to však stačilo jen na korigování výsledku. Musíme se semknout a bojovat dál, abychom se vyhnuli přímému boji o záchranu.

D. Hutař [-] - R. Vintr [-] (69. Z. Bureš [-] ) , M. Mansfeld [-] , O. Pouzar [-] (92. J. Klíma [-] ) , F. Škorvánek [-] (87. L. Kučera [-] ) , V. Valíček [-] , J. Pouzar [-] , L. Kubík [-] , M. Čáp [-] , A. Kaličiak [-] , L. Syrový [-] (74. J. Berberi [-] )

V. Rollo [-] - T. Roučka [-] (72. J. Prislupský [-] ) , P. Kolařík [-] , D. Hrdlík [-] , M. Kučaba [-] (72. L. Černohlávek [-] ) , V. Sušír [-] , L. Prejza [-] (87. M. Sýkora [-] ) , D. Tauchman [-] , L. Bernard [-] , J. Uher [-] , M. Tauchman [-]

ŽK: 20. V. Valíček , 38. L. Syrový , 49. R. Vintr , 67. F. Škorvánek , 89. Z. Bureš - 53. P. Kolařík .
Počet diváků: 94. Rozhodčí: BUDIL Daniel - BRÝL František, NERAD Vojtěch.