20.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

Libčice porazily Líbeznice dvěma góly v nastavení

4

Líbeznice přijely na půdu Libčic. Ty mají na jaře skvělou formu, v minulém kole však zaváhaly v Bakově, a tak si dnes chtěly na předposledním týmu tabulky spravit chuť. Líbeznice jim to však nedaly zadarmo.

Dvě branky na obou stranách

Začátek utkání byl poměrně divoký. Během dvaceti minut viděli diváci čtyři branky, překvapivě ale po dvou na obou stranách.

Nejprve se po centru v 7. minutě prosadil hlavou Lukáš Paluka.

O tři minuty později Líbeznice srovnaly. Z ojedinělé šance z protiútoku skóroval Jan Pospíšil.

Za dvě minuty si domácí vzali vedení zpátky. Hlavou se prosadil Jan Vondra.

V 16. minutě vyšel hostům další protiútok. Na 2:2 vyrovnal Tomáš Voňka.

Libčice si do konce úvodního dějství vypracovaly ještě několik šancí, žádnou už však proměnit nedokázaly, a poločas tak skončil nerozhodně 2:2.

Hrdinou domácích Ondřej Hrdina

Ve druhé půli se hra Libčic zlepšila. Byly fotbalovější a vytvářely si ještě více šancí, než v půli první.

V 57. minutě přišlo vyloučení na straně hostů. Po druhé žluté kartě za protesty musel předčasně odejít do sprch Matúš Kuruc.

V 69. minutě se domácím podařilo přesilovku využít. Po pěkné kombinace skóroval Tomáš Tenkl.

Líbeznice se však nesložily a dokázaly znovu vyrovnat. V 82. minutě se přesnou ranou k tyči zpoza vápna prosadil Alexandr Nedostup.

Vzápětí mohli jít hosté do vedení. Tváří v tvář domácímu brankáři však střelec třetí branky Nedostup neuspěl.

Líbeznice se statečně bránily, nápor domácích však v závěru nezvládly. Po povedených kombinacích sestřelil hosty dvěma brankami v závěru Ondřej Hrdina, a Libčice tak díky němu zvítězily 5:3.

AFK Libčice
Daniel Bejr: S naším výkonem v prvním poločase jsem nebyl spokojený. Vzhledem k tomu, že máme velký počet zraněných, jsme nemohli střídat tak, jak bychom chtěli. Ve druhé půli se však naše hra výrazně zlepšila. Začali jsme hrát lepší fotbal, vytvářeli jsme si více šancí a utkání jsme dokázali rozhodnout. I přesto, že jsme vyhráli a byli jsme lepší, než soupeř, to ale byl náš nejhorší jarní výkon. Na závěr bych chtěl ještě pochválit Jana Vondru. Dnes podal skvělý výkon.:

Líbeznice
Ladislav Kurucz: Odehráli jsme dobrý zápas, a i v deseti jsme sahali po bodu. Konec už jsme nezvládli, měli jsme málo lidí, musel jsem nastoupit i já, takže to bylo složité. Myslím ale, že bod jsme si zasloužili.: