18.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

Derby zvládl lépe Bakov, který zvítězil na půdě Kosmonos

28. P. Kraus , 70. A. Fišer - 23. D. Boško , 60. M. Vaněk , 66. M. Ajchler , 83. D. Boško
3

Kosmonosy jsou na jaře zatím stoprocentní. Obrat o body je chtěl v dnešním derby Bakov, který v minulém kole zvítězil na domácí půdě proti Hovorčovicím gólem z 92. minuty.

Jednobrankový náskok domácích

První poločas na šance vyhráli hosté, ale na góly domácí. Bakov nedokázal proměnit několik vyložených šancí.

Ve 28. minutě skórovaly Kosmonosy. Po rohovém kopu se prosadil Patrik Kraus. Domácí tak vedli 1:0.

O dvě minuty později ukázal rozhodčí po faulu na hostujícího Matěje Vaňka na značku pokutového kopu. Penaltu však faulovaný muž neproměnil a domácí tak stále vedli.

Svůj náskok si do poločasu pohlídali a hráči tak šli do kabin za stavu 1:0.

Pět gólů, z toho čtyři v síti domácích

Do druhé půle vstoupili lépe hosté, kteří se již po třech minutách radovali z vyrovnaní. Po standardní situaci se trefil David Boško.

V 60. minutě už se Bakov dostal do vedení. Matěj Vaněk, který v prvním poločase zahodil penaltu, se tentokrát trefil přesně a upravil tak skóre zápasu na 2:1 pro hostující tým.

O šest minut později Bakov svůj náskok navýšil. Tentokrát se prosadil Martin Ajchler.

Vzápětí po chybě hostů snížil domácí Adam Fišer a gólové hody tak pokračovaly.

Po chvíli mohlo být vyrovnáno, vyloženou šanci ale domácím zmařil výborný Vojtěch Klíma, který držel náskok Bakova.

V závěru utkání se prosadil znovu David Boško a zpečetil tak výhru hostů 4:2.

SK Kosmonosy B
Martin Michalec: Moc se nám nedařilo. Soupeř nás přehrál nasazením, důrazem, ale i fotbalovostí. Měl tam pěkné, fotbalové a povedené akce, hlavně ve druhé půli. Takže zasloužené vítězství.:

SK Bakov nad Jizerou
Jaroslav Kamenický: Kdybychom proměnili všechny šance, tak ve druhém poločase nebylo o co hrát. Musím ale pochválit všechny za týmový výkon. Jak hráče na hřišti, tak na střídačce. Derby jsme zvládli a zaslouženě vyhráli.:

D. Šteiner [-] - F. Kopal [-] , P. Kraus [-] , O. Zeman [-] , J. Motyčka [-] (73. M. Novák [-] ) , J. Strouhal [-] , M. Král [-] , D. Málek [-] (80. D. Mašek [-] ) , A. Fišer [-] , J. Maryška [-] , V. Yerkhov [-] (46. L. Hlaváček [-] )

V. Klíma [-] - M. Ajchler [-] , T. Formáček [-] , J. Kvapil [-] (63. V. Zvolinski [-] ) , P. Hájek [-] , T. Vitmajer [-] , J. Říha [-] (81. O. Prokůpek [-] ) , D. Boško [-] (87. J. Turek [-] ) , F. Bartoň [-] , M. Vaněk [-] (73. J. Velechovský [-] ) , P. Vitmajer [-] (89. J. Prokůpek [-] )

ŽK: 64. A. Fišer , 75. J. Maryška - 52. T. Formáček .