18.kolo, Středočeský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

--

--

3

Chotětovu los pro první dvě jarní kola příliš nepřál a přisoudil mu dva aspiranty na postup, Kralupy a Starou Boleslav, kterým v obou případech podlehl. Teď je čekal Velký Borek, který se nacházel na posledním místě tabulky. Hostující celek však v minulém kole zaznamenal cennou výhru nad B-týmem Velvar, na kterou chtěl rozhodně navázat.

Domácí poslal do vedení útočník Koníček

První poločas měl mírnou převahu Chotětov, který si dokázal vytvořit více šancí.

Jednu z nich dokázal přetavit v gól již v 7. minutě utkání. Z přímého kopu se střelou na zadní tyč prosadil Tomáš Koníček.

Ve zbývajících minutách první půle nevyužili domácí dvě další velké šance, a úvodní dějství tak skončilo výsledkem 1:0 pro Chotětov.

Vítězný gól skvělého Koníčka

Ve druhém poločase se hra více vyrovnala. Své příležitosti si dokázal vytvořit i Velký Borek, žádná však gólem neskončila.

Toho využili domácí, kteří v 53. minutě navýšili svůj náskok. Po centru z levé strany se prosadil znovu Tomáš Koníček, který zaznamenal již čtvrtou branku v jarní části sezóny.

O sedm minut později se dočkali i hosté. Po krásné střele zpoza vápna vymetl šibenici Josef Ryba.

Stav utkání byl tak 2:1 pro domácí a hosté cítili šanci na bodový zisk. Vyrovnat už však nedokázali. Naopak se po dvou minutách pobytu na hřišti prosadil střídající Václav Krejčík, který dorazil míč do odkryté branky.

Chotětov si tak pohlídal vedení a porazil Velký Borek 3:1.

TJ Sokol Chotětov
Jaroslav Souček: Po prvním poločase jsme měli vést minimálně 3:0. Jsem ale samozřejmě rád, že se nám povedlo po dlouhé době vyhrát. Chtěl bych však pochválit i soupeře, jejich postavení v tabulce neodpovídalo jejich výkonu.:

SK Slavia Velký Borek
Zbyněk Štrupl: Gratuluji domácím ke třem bodům, víc se k tomu nechci vyjadřovat.:

P. Ulman [-] - O. Souček [-] (89. M. Moulis [-] ) , P. Kern [-] , M. Honzátko [-] , M. Nežerka [-] (86. V. Krejčík [-] ) , J. Lukáš [-] , M. Souček [-] , T. Koníček [-] , D. Vtelenský [-] , J. Roháček [-] , L. Kořínek [-] (71. P. Vyhlas [-] )

L. Procházka [-] - M. Mihalík [-] , L. Šimral [-] - P. Jeřábek [-] , M. Junek [-] , J. Ryba [-] , M. Černý [-] - F. Lamač [-] - T. Krajník [-] , J. Kováč [-] (86. D. Procházka [-] ) , J. Jindřich [-]

ŽK: 8. L. Kořínek , 47. D. Vtelenský , 79. M. Souček .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: Benák Petr - ŠMEJKAL Jiří, CHALUPA Martin.