3.kolo, Zlínský | 1.A třída sk. A, 2015-2016

--

--

Juřinka otočila zápas

0

Juřinka šla do domácí utkání proti Valašským Kloboukům s jasným cílem – získat konečně plný počet bodů. To se domácím nakonec povedlo, i když od začátku druhého poločasu prohrávali. Branky Vavříka a Vaigla však vše změnily a Juřinka tak může slavit vítězství.

Ani jeden z týmů na začátku ligy zrovna nezáří a tak bylo zajímavé sledovat, kdo se s dnešním zápasem popasuje nejlépe. Od začátku byl k vidění vyrovnaný zápas. Oba týmy dokázaly držet míč na svých kopačkách a hlavně Valašské Klobouky se snažily prosadit kombinační hrou. Ta jim ale nevycházela tak, aby z toho byla branková příležitost. První poločas tak skončil bez branek a ani jedna strana nebyla brance blíže.

To se však změnilo v druhém poločase. Nejdříve se v 50. minutě z branky radovali hosté. Na přesný centr nejvýše vyskočil Marek Pechanec, který krásnou hlavičkou ze šestnáctky umístil míč nechytatelně do sítě – 0:1. Juřinka neztrácela půdu pod nohama a na svého soupeře se vrhla s cílem obrátit vývoj utkání. Vyrovnání přišlo v 68. minutě.  Gólovou akci zahájil Škorňa, od něj se dostal míč k Vaňkovi, který přihrál Vavříkovi, který tvrdou přízemní střelou na zadní tyč vyrovnal – 1:1. Domácí ve svém tlaku nepolevovali a šli rozhodně za vítězstvím. Rozhodující okamžik přišel v 77. minutě. Hostující obrana faulovala ve vápně a hlavní rozhodčí nařídil pokutový kop. Míč si k exekuci postavil Jan Vaigl, který se nemýlil a dal tak domácímu týmu vedení – 2:1. Valašské Klobouky se vrhly ještě v posledních minutách do útoku, ale jejich snaha vyšla na prázdno a tak si z Juřinky nevezou ani bod.

TJ Juřinka
Zdeněk Veselý (trenér, Juřinka): Byl to kvalitní zápas z obou stran. Mužstvo hrálo velmi disciplinovaně a myslím, že to byl náš nejlepší výkon na podzim. Řekl bych, že jsme vyhráli zaslouženě.