21.kolo, Jihočeský | Český Krumlov | Okresní přebor , 2021-2022

--

Kaplické béčko si připsalo v Horním Dvořišti povinné body a vede tabulku

5

V dalším střetnutí se kaplická rezerva představila v sobotu v brzkém odpoledni v Dolním Dvořišti.

Domácí B tým ve společenství s Horním Dvořištěm nebyl favoritem střetnutí a od úvodu se také hrálo pod taktovkou hostů. Skóre se poprvé měnilo už po jedenácti minutách hry, kdy přihrávku Štefana Marka přetavil ve vedoucí branku v minulém kole absentující Michal Kubata – 0:1. Úvodní gól ještě více určil, jakým směrem se bude utkání vyvíjet. Za dalších šest minut lovil domácí gólman Jindřich Posel míč ze své sítě podruhé. Po Preuslerově přihrávce jej překonal Ievgen Presniakov – 0:2.

V prvním poločase se pak Spartakovci v koncovce prosadili ještě třikrát. Ve 29 minutě Kubata našel v gólové pozici Pavla Ševčíka – 0:3. U zbývajících dvou branek v prvním poločase asistoval nejlepší střelec týmu Petr Janura. Po jeho přesných přihrávkách skóroval nejprve Tomáš Vávra a ve druhém případě se prosadil Michal Kubata – 0:5. Po prvním poločase bylo o vítězi střetnutí prakticky rozhodnuto. Otázkou druhého dějství tak už bylo jen to, jaké bude konečné skóre. Po čtvrthodině hry se po přihrávce od Presniakova poprvé v sezóně mezi střelce zapsal Arnošt Preusler – 0:6.

V polovině druhého dějství další gólový premiant v kaplickém dresu. Rovněž první gól v soutěžním ročníku pro Tomáše Kebla – 0:7. Od sedmého gólu uběhly jen čtyři minuty a hosté se mohli radovat po osmé. Po třetí gólové asistenci Petra Janury skóroval podruhé v zápase Tomáš Vávra – 0:8. Až poté se střelecky prosadili i domácí fotbalisté. Brankáře Fabiána Bílého připravil o čisté konto Jaroslav Plosz – 1:8. Poslední slovo měli ale Kapličtí. Deset minut před koncem zápasu se v premiérovém utkání v kaplickém dresu zapsal mezi střelce Nikita Popov – 1:9. Spartakovci se díky zisku tří bodů posunuli v tabulce na první místo o bod před Křemži.

AUTOR: LIBOR GRANEC