4.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2021-2022

--

O třech bodech rozhodl definitivně až Škopek

6. L. Pohanka , 27. L. Pohanka , 89. P. Škopek - 36. L. Kmoch (p.)
15

V prvním kole OP přijely do Libodřic Štítary. Domácí očekávali snadné tři body, ale i když celý zápas vedli, tak se o výsledek obávali až dokonce. Jistotu výhry tak dal až Pavel Škopek.

Zahozených šancí mohli domácí litovat

Libodřický Lukáš Lanc zhodnotil před utkáním aktuální sestavu: "Nejsme kompletní, rodinné záležitosti a zranění deptají naši sestavu. Tak jsem se zase na lavičku dostal i já. Přesto očekáváme tři body."

A domácí začali zostra. Už v páté minutě si na dlouhý míč za obranu naběhl Václav Dittrich a téměř z nemožného úhlu prostřelil Lepšího v brance Štítar - 1:0. Další šance na sebe nenechala dlouho čekat, ale Košík po vybídnutí od Škopka z malého čtverce trestuhodně přestřelil. Podobně se zachoval i Patočka, který pálil z dvaceti metrů a míč skončil až v řepě místního zemědělce. Na centr Němce Pohanka nedosáhl, zakončení Beníška vytáhl Lepší a po rohovém kopu Němec netrefil přesně.

Až po téměř půlhodině hry se po dalším dlouhém nákopu dostal k míči Lukáš Pohanka a zvýšil na 2:0. Hosté byli do této doby bezpečně zastavováni před domácí šestnáctkou a tak jediným ohrožením byla střela Vláška, která ale bránu, kterou hájil dlouholetý hráč Plaňan Michal Hradecký. Ten ale přesto kapituloval, když penaltu za faul na Vláška bezpečně proměnil Lukáš Kmoch - 2:1.

V závěru poločasu mohl navýšit Matějka, který využil chybné rozehrávky hostů, ale jeho střelu bravurně zlikvidoval Lepší. Toho ani po pár minutách z úhlu nepřekonal Škopek.

Hostům se srovnat nepodařilo

Ve druhém poločase domácí nadále zahazovali své šance a naopak hosté se marně pokoušeli dobýt libodřickou bránu. Ani na jedné straně branka ne a ne padnout. Až v samém závěru přidal Pavel Škopek rozhodující třetí gól a Libodřice uhájily všechny tři body - 3:1. "Minutu před koncem jsme špatně rozehráli poslední roh v zápase a po naší ztrátě domácí definitivně rozhodli", litoval na konci zápasu trenér Štítar Dan Kmoch.

FK Libodřice
Adam Baško, trenér: Zápas, i když vítězný, se mi nehodnotí snadno. Sice nám chybí kvůli zranění a práci sedm lidí ze sestavy, ale takové utkání musíme rozhodnout dříve, protože jeden prášek, co teď beru na tlak, by příště nemusel stačit. Soupeř v podstatě jedinou střelou na bránu zápas pro nás zbytečně zdramatizoval.

Štítarský SK
Daniel Kmoch, trenér: Utkání jsme nezačali úplně šťastně, po slabší chvilce našeho gólmana jsme brzy inkasovali a domácí nás zatlačili. Naštěstí nedokázali proměnit i ty největší šance. Do hry nás dostal Lukáš Kmoch, který nekompromisně proměnil pokutový kop. Po přestávce byla hra vyrovnaná až do konce, přes několik šancí obou týmů.

M. Hradecký [-] - J. Košík [-] (80. L. Lanc [-] ) , V. Patočka [-] , M. Matějka [-] , T. Němec [-] , P. Batelka [-] , P. Škopek [-] , M. Volavka [-] , L. Pohanka [-] , M. Hovorka [-] , V. Dittrich [-]

M. Lepší [-] - D. Brdíčko [-] , B. Uman [-] , L. Kmoch [-] , T. Jelínek [-] , L. Hetcl [-] , J. Vlášek [-] , A. Přibyl [-] (46. T. Opolzer [-] ) , F. Hoření [-] , R. Zelenka [-] , K. Machurka [-]

ŽK: 74. M. Matějka - 41. L. Hetcl . ČK: 82. M. Matějka .
Hráči zápasu: V. Dittrich , P. Batelka .
Počet diváků: 85. Rozhodčí: FREUND Karel - MLÁZOVSKÝ David (N), POLÁK Jakub (N).