11.kolo, Středočeský | Rakovník | III. třída sk. A, 2021-2022

--

Chrášťany odmítly přezimovat na posledním místě

7. L. Rédl , 69. K. Loula
18

V posledním podzimním kole přivítal domácí Petrohrad na svém hřišti hosty z Chrášťan. Oba týmy neprožívají zatím úspěšnou sezónu a nacházejí se ve spodní části tabulky. Utkání zvládli lépe hosté, kteří díky vítězství nestráví podzim na posledním místě.

Krásný gól Ládi Rédla

Zápas, který se hrál za krásných slunných podmínek, začali úspěšněji hosté. Hned v 7. minutě se po nepovedené střele dostal ve vápně k míči L. Rédl a  povedenou střelou z první otevřel skóre zápasu - 0:1. Zápas pokračoval ve slušném tempu a šance měly oba týmy, ale žádný z hráčů se již prosadit nedokázal. Většina střeleckých pokusů končila mimo branku, nebo jako v případě hlavičky hostujícího Karase, na tyčce. Do poločasu se už tedy skóre nezměnilo.

Sýkořice nenašla odpověď

Druhý poločas pokračoval dost obdobně jako první končil. Domácí se snažili vytvořit si šance a srovnat skóre, ale jejich dlouhé nákopy dopředu dokázala obrana hostí odvracet. Naopak Chrášťany hrozily z rychlých brejků. Jeden z těchto brejků se ujal v 69. minutě, kdy Procházka poslal míč na Loulu a ten svůj únik zakončil úspěšně - 0:2.

Sýkořice poté ještě více otevřela obranu a hosté měli několik gólových šancí, žádnou z nich ovšem již nevyužili. Domácí v koncovce taktéž selhali, ačkoliv několik šancí přímo volalo po brance, která i díky dobře chytajícímu Šuterovi nepadla. Kýžená korigující branka nepřišla, a tak v posledním podzimním kole bodovali hosté z Chrášťan a odlepili se z posledního místa.

Slavoj Chrášťany
Kryštof Loula, útočník: Dnes to byl další zápas o šest bodů, stejně jako minulý týden se Šanovem. Tentokrát jsme to naštěstí zvládli mnohem lépe a nestrávíme zimu na posledním místě. Doufám, že na jaře se budeme scházet ve větším počtu a budeme konkurenceschopní.