11.kolo, Karlovarský | 1.B třída , 2021-2022

--

Aš dvakrát vedla, z Baníku přesto odjíždí bez bodu

34. J. Rustler , 55. P. Fišer , 58. M. Fojtík , 62. M. Dubnický , 70. M. Fojtík - 24. P. Hyka , 51. P. Hyka
16

Bez jediného hráče na střídání přijeli k utkání hráči z Aše, kteří v předchozím kole doslova přestříleli mužstvo z Plesné. Rezerva Baníku sbírá jednu výhru za druhou a v případě výhry se mohla dostat před prozatím první Chyši. První půle nabídla dvě branky, do vedení šli hosté.

Po brance na každé straně

Padesátka diváků viděla vlažný start prvního poločasu, domácí dokazovali svou fotbalovou kvalitu, na branky se ale čekalo. Poměrně překvapivě se jako první prosadili hosté. Zanedlouho 39letý nestárnoucí kanonýr Petr Hyka, který svými brankami a svou kvalitou táhne ašské mužstvo, se prosadil ve 24. minutě a poslal svůj tým do vedení. O deset minut později se domácím podařilo vyrovnat. Téměř o polovinu mladší Jakub Rustler vstřelil branku ve 34. minutě a upravil skóre na 1:1. Další branku diváci v první půli neviděli, sudí Lhotka neměl ani příliš důvodů k tomu cokoliv nastavovat nad rámec 45 minut a nezbývalo, než čekat, co přinese půle druhá.

Aš šla opět do vedení

I ve druhé půle to byli hosté, kteří se prosadili jako první. Podruhé v zápase se prosadil Petr Hyka, Aš vedla od 51. minuty o jednu branku. Tentokrát domácí dokázali srovnat ještě dříve, již po čtyřech minutách srovnal Patrik Fišer a o tři minuty později už domácí vedli, na 3:2 dával Martin Fojtík. Krizovou desetiminutovku hostů uzavřel v 62. minutě 19letý hráč Baníku Matyáš Dubnický, který zvýšil už na 4:2 a definitivně tak rozhodl o osudu utkání. Dvacet minut před koncem přidal pojistku Martin Fojtík, pro kterého to byla druhá branka utkání a byl to zároveň poslední gól celého zápasu. Baník vyhrál 5:2 a Aš si i přes sympatický výkon neodváží ani bod.

FK Baník Sokolov B
Milan Pari, trenér: V utkání nás čekal další kvalitní těžký soupeř. Od prvních minut jsme se do soupeře pustili a vytvářeli jsme si šance, ale ty jsme neproměnili. Zkušení hráči hostí měli dobře organizovanou obranu a čekali trpělivě na šanci a hned první naše zaváhání zkušeně potrestal nebezpečný Hyka. Naše převaha pokračovala a z dalších mnoha šancí jsme pouze vyrovnali. Do druhého poločasu jsme kluky nabádali k trpělivosti a k opatrnosti v obraně. Obrázek byl stejný jako v prvním poločase. My jsme tlačili, trefili tyč a nedáš dostaneš opět platilo. Další chybu potrestal opět Hyka. Kluci naštěstí nepolevili a poté konečně přišla i chvíle proměňování. Během 8 minut jsme otočili skóre v náš prospěch. Tento obrat řídil především Fojtík, který na dvě branky přihrál a dva sám vstřelil. Jsem rád, že do utkání nastoupili další dorostenci a opět podali dobrý výkony.

J. Reiner [-] - L. Šulc [-] , A. Patočka [-] , M. Dubnický [-] , F. Toth [-] , R. Židov [-] (62. L. Karpiš [-] ) , M. Stockner [-] (71. V. Verner [-] ) , P. Fišer [-] , T. Správka [-] , M. Fojtík [-] , J. Rustler [-]