12.kolo, Plzeňský | 1.A třída , 2021-2022

--

Čtyři branky, dvě vlastní... Takové bylo plzeňské derby

45. D. Triner - 4. L. Koutek , 20. J. Hemzáček (vl.) , 36. D. Frýdl (vl.)
19

"Začátek byl jak z laciného hororu, něco jako když si představíte Vřískot dvojku kříženou s Babovřeskama od Trošky," sdělil kapitán košuteckého mužstva ve svém hodnocení. Jak utkání probíhalo a co se na hřišti dělo?

Dvě vlastní branky

Zápas začal hezky zostra a hned v první minutě pelášil sám na bránu domácí útočník Triner, jenže před gólmanem ještě hledal přihrávkou svého kolegu v útoku Pekníka, což vystihl hostující stoper a odkopl balón do bezpečí. Dlouho omílané pravidlo nedáš-dostaneš se ukázalo v plné nahotě, když zanedlouho, ve 4. minutě, si křimický Koutek našel ve skrumáži po rohovém kopu balon a se štěstím ho propasíroval do sítě.

Hosté se tímto gólem uklidnili a začali domácí lehce přehrávat, hrozili především prostřednictvím dobře zahrávaných standradních situací. Z jedné takové padla v 20. minutě další branka a to trochu kuriozní, když centr si našel domácí Hemzáček a nevědomky ukázkově poslal balon na vzdálenější tyč za bezmocného Frýdla - 0:2. Domácí vyrazili na zteč ze zápasem ještě do poločasu něco udělat a ve 30. minutě si rohový kop našel Kalaš, ale orazítkoval pouze tyč. Hned o tři minuty později byla stejná tyč opět v permanenci, když si Tomáš Pekník za vápnem našel odražený balon a krásnou ranou z voleje ho poslal do již zmíněné brankové konstrukce.

Košutečtí se hnali za snížením, ale přišla ledová sprcha v podobě třetí křimické trefy, která byla ještě kurioznější než ta druhá. Havlíček vystřelil levačkou několik metrů za vápnem, poměrně neškodně vypadající střelu však tečoval košutecký Kalaš a vše pak podtrhl Frýdl, jemuž sotva skákající balon propadl pod rukama a o několik centimetrů skončil za brankovou čarou - 0:3. Z pohledu domácí Košutky hrozivě vypadající první poločas trochu zachránil Triner, který si v nastavení první půle naběhl na Chabrův roh a snížil na 1:3.

Bojovný závěr zápasu

Druhá půle byla z obou stran hodně bojovná. Křimice vsadily vše na bránění dvougolového náskoku a neprodyšně uzavřely prostor kolem vápna a vyrážely do brejků, které řídil především útočník Havlíček. Nejblíže ke snížení byl v 60. minutě Tomáš Pekník, který po sklepnutí Lišky z bezprostřední blízkosti pohotově pálil těsně vedle. Posledních 20 minut už se nic výrazného nestalo, hra byla hodně rozkouskovaná i vinou vzplanutí emocí na obou stranách. Vše vygradovalo střetem v pokutovém území mezi Havlíčkem a Chabrem, po které následovala menší strkanice. Křimice si tak z košutecké půdy odvezly všechny 3 body.

TJ Košutka Plzeň
Milan Primas, kapitán: Začátek byl jak z laciného hororu, něco jako když si představíte Vřískot dvojku kříženou s Babovřeskama od Trošky. Prvních patnáct minut jsme na place vypadali jak kdybychom společně posnídali deset deka pervitinu. A ty dva vlastní góly ? To nebyla pomyslná třešnička na dortu, ale rovnou celej třešňovej sad i s pěstitelem. Druhej poločas jsme bojovali, nevzdali to, snažili se s tím něco udělat. Kluci z Křimic to ale hráli velmi chytře, bylo ro rozkouskovaný a do ničeho velkýho nás už nepustili. Po zápase s Petřínem jsem říkal, že to byl jeden z nejhezčích zápasů co pamatuju, teď mám opačný názor. Myslím, že pro fanoušky by bylo zábavnější sledovat dvouhodinovej dokument o tom proč jehovisti odmítaj infuzi.

FC Křimice
Tomáš Pata, hráč: Zápas byl asi takový, jaký jsme očekávali. Na tom hřišti se nedá moc hrát fotbal, spíš taková překopávaná a bojovný fotbal, ve kterém vyhrál šťastnější. Proměnili jsme góly i ze situací, které v podstatě nebyly šancemi a pak už jsme to nepustili. Na hřišti to byl spíš boj, ale jinak celkem v duchu fair play.

D. Frýdl [-] - J. Chabr [-] , M. Hejnal [-] (86. V. Kučera [-] ) , J. Kalaš [-] , K. Liška [-] , D. Triner [-] (81. X. Nguyen [-] ) , D. Král [-] (64. J. Jaroušek [-] ) , T. Pekník [-] , J. Pekník [-] , J. Hemzáček [-] , M. Primas [-]

FC Křimice
J. Moravec [-] - J. Vonášek [-] , J. Šváb [-] , L. Koutek [-] (81. M. Šindelář [-] ) , T. Čechura [-] (19. P. Havlíček [-] ) , J. Szedmák [-] , O. Havlíček [-] , V. Kuneš [-] , J. Dytrt [-] , V. Brejcha [-] , T. Pata [-]

ŽK: 61. J. Pekník , 69. M. Primas , 75. J. Jaroušek - 10. J. Szedmák , 79. P. Havlíček .
Hráči zápasu: O. Havlíček .
Počet diváků: 65. Rozhodčí: Fanfule Ladislav - LIŠKUTÍN Antonín, SCHINGLER Milan.