13.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2021-2022

--

--

54. V. Černý , 65. A. Vlček (p.) , 80. P. Javorský , 85. D. Soupír - 83. K. Veber
23

Velmi zajímavé poločasy se odehrály na domažlické Střelnici, kde se potkala rezerva domácí Jiskry s hosty z Rapidu Plzeň. Poločas, který nepřinesl žádnou branku, vystřídal druhý, během něhož se vsítilo celkem 5 branek za 31 minut. Jak všechny branky padaly?

Bezbranková půle

Běžela 5. minuta zápasu a mohlo to být 1:1. Na obou stranách však střelci nebyli přesní a tak se pokračovalo za nerozhodného stavu. Dlouho se nic zajímavého nedělo, až se ve 22. minutě dostal ke střele z úhlu Neumann, ale zadní tyč minul. O pár minut později nebezpečně skákavou střelu na Červeného vyslal Klekner a ten jen vyrazil před sebe, aby se o míč do bezpečí postarala obrana.

Ve 35. minutě se mohli domácí radovat, ale ani jeden z trojice nabíhajících hráčů nedokázal míč dopravit do sítě, naopak v ní skončili právě hráči Domažlic. Další střelu Černého následně velmi dobře zlikvidoval Liška. Ve 40. minutě měl velkou příležitost Rapid, ale domácí obrana se dokázala včas vrátit a zamezit samostatnému úniku hostujícího útočníka.

5 gólů a 2 červené

Ve 49. minutě se ve špatném světle ukázal hostující Jan Ledvina, který přemotivovaný naběhl do unikajícího Jahna a za svůj zákrok byl rád, že mohl vidět pouze žlutou kartu. Jenže zbytečnými výroky ihned po obdržení karty si vysloužil druhou a šel předčasně do sprch. Pro Rapid to bylo citelné oslabení, které se rázem začalo projevovat. Ovšem nejdříve svou první kartu v zápase dostal v 53. minutě i domácí Karel Jahn, a to za ruku v obličeji rapidského obránce, s nímž sváděl souboj.

Následně se však podílel na založení rychlého protiútoku, na jehož konci byl Vojtěch Černý, který uklidil míč na zadní tyč. Přes velké množství následných šancí, po kterých se domácí nedokázali proti výbornému Liškovi prosadit, případně když mířili mimo tři tyče, došlo až na situaci, která zaváněla pokutovým kopem. A rozhodčí jí také tak vyhodnotil. Po souboji o míč z rohového kopu padl k zemi Neumann. Následnou penaltu si vzal na starosti Antonín Vlček a bezpečně ji proměnil.

Následovala situace ze 70. minuty, při níž zřejmě Karel Jahn při souboji opět zvedal ruce moc vysoko a zřejmě zasáhl hostujícího obránce. Sudí zákrok posoudil jako nedovolený a po dlouhém váhání vytáhl i žlutou kartu. Jelikož to pro domažlického hráče byla už druhá v utkání, odcházel také předčasně do sprch a počet hráčů na hřišti se srovnal.

Na hře se ale nic nezměnilo. Domácí měli více ze hry, stále si vytvářeli nebezpečné pozice, ze kterých se snažili skórovat a prostě dokazovali, že na svém hřišti jsou doma. V 80. minutě navýšil skóre hrající trenér Pavel Javorský, který únikem na 35 metrech pláchl nestíhajícím obráncům Rapidu a z úhlu si vychutnal i gólmana Lišku. I Rapid ale ukázal, že umí dávat góly. Po jednoduché kombinaci přes střed hřiště se do úniku dostal Kamil Veber, který dokázal vystřelit ještě dřív, než k němu stihli obránci doběhnout a precizním obloučkem obstřelil mírně vyběhnutého gólmana Jiskry.

Poslední slovo měli přeci jenom domácí. O tři minuty později centroval do vápna Rapidu Hojda, přetažený centr vracel před bránu maličký Chodora a tam se do něj nechytatelně opřel David Soupír, aby udělal tečku za tímto zajímavým zápasem.

TJ Jiskra Domažlice B
Pavel Javorský, trenér: Po dlouhé době jsme do zápasu nevstoupili dobře. Míč jsme sice drželi, ale na naše poměry jsme dost kazili a chyběl i pohyb a nabídka hráčů pro balón. Od nějaké 25. minuty se naše hra zlepšila, ale žádnou šanci jsme neproměnili. Málem jsme soupeře pustili do velké šance, ale stopeři včas chybu dokázali ještě před vápnem zachránit. Druhý poločas jsme naši hru konečně zlepšili a odměnou nám byly čtyři vstřelené branky. Trošku mi mrzí gól, který jsme dostali, ale důležité jsou pro mě hlavně tři body i z důvodu, že dvojice Vejprnice a Radnice nebodovala za plný počet a náš náskok se zvětšil na 9 bodů, čehož si moc cením. Soupeře musím pochválit, protože přijel odhodlaný, nedal nám nic zadarmo. Teď se musíme soustředit na poslední zápas v Nepomuku, který bych si přál zvládnout a přezimovat s tímto náskokem.

SK Rapid Plzeň
Miroslav Čupalka, hráč: V prvním poločase měli mírnou převahu domácí, na 100% šance to však bylo 1:1. Zbytek zápasu ovlivnilo zcela nesmyslné vyloučení Honzy Ledviny, které domácí prakticky vzápětí potrestali. Zápas definitivně rozhodla dle mého sporná penalta. Pak už jsme neměli síly s tím něco udělat a zápas se dohrával, domácí přidali další 2 góly a my jen korigovali.

L. Červený [-] - T. Korelus [-] , M. Hojda [-] , O. Sloup [-] , D. Sedláček [-] (85. M. Kubica [-] ) - D. Soupír [-] , M. Hoang [-] (62. Z. Peroutka [-] ) - - A. Vlček [-] (81. M. Chodora [-] ) , P. Neumann [-] , V. Černý [-] (62. P. Javorský [-] ) , K. Jahn [-]

J. Liška [-] - D. Bezděk [-] (73. K. Veber [-] ) , J. Ledvina [-] , T. Drtil [-] , J. Harmady [-] , R. Klekner [-] , J. Kadlec [-] (82. J. Holík [-] ) , P. Filipčík [-] , P. Nový [-] , D. Kořenek [-] , J. Kostifál [-]

ŽK: 53. K. Jahn , 67. D. Sedláček - 17. P. Filipčík , 41. J. Ledvina , 46. D. Kořenek . ČK: 70. K. Jahn - 41. J. Ledvina .
Hráči zápasu: V. Černý .
Počet diváků: 70. Rozhodčí: Kulhánek Milan - MIFKOVÁ Hedvika, PETRŽELKA František.