12.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2021-2022

--

--

Staňkov překvapil v Nepomuku

27

Nepomuk se do nedávna mohl pyšnit dlouhou sérií výher, dokun nenarazil na Bolevec, na jehož hřišti selhal zejména ve druhém poločase. Ač chtěl napravit tento výjezdní nezdar na domácím hřišti se Staňkovem, opakoval se příběh z minulého týdne...

Rychlý start a rychlá odpověď

Nepomuk na nic nečekal a chtěl rozhodnout co nejdříve. A už v 8. minutě se radoval, když po akci po levé straně se prosadil David Šmíd. Jenže radost ihned o minutu později opadla... Po rohovém kopu na zadní tyč se jako jediný do vzduchu zavěsil František Dolejš, který hlavičkou na vzdálenější tyč srovnal na 1:1.

Fotbal se následně hrál nahoru - dolů, avšak ne přílišnou aktivitou obou týmu, ale vinnou značné chybovosti a nepřesných přihrávek, jež vybízely k protiútokům. Žádné branky se však ani jeden tým nedočkal. Nepomuk do poločasu dokázal zahodit možná pět velmi dobrých gólových šancí, soupeř jich pár také měl.

Staňkovský obrat bez odpovědi

Do druhé půle vstoupil Nepomuk ještě více aktivněji, ale v zahazoání šancí byl ještě aktivnější. Nejdříve se však prosadil v 51. minutě po rohovém kopu Michal Baran, ale namísto aby jeho tým vedení během následujících deseti minut zdvojnásobili, dočkali se hořkého obratu.

V 62. minutě se po útoku z pravé strany prosadil Nico Arrammach a o 7 minut později obrat dokonal přes střed nabíhající Tomáš Pitipáč. Nepomuk pak zahazoval co mohl a v 89. minutě, když už jedna ze střel mířila nebezpečně mezi tři tyče, vytasil se Stashko s velmi dobrým zákrokem.

FK Nepomuk
Jiří Slach, asistent trenéra: Podle mě to byl strašný fotbal na obě strany. Sice jsme měli nějaké marodky, ale z naší strany to byl festival neproměněných šancí a nám nezbývá nic jiného, než pogratulovat soupeři k vítězství. Ale zápas bohužel neměl úroveň krajského přeboru.