12.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. B, 2021-2022

--

Kasejovice i díky přesilovce porazily Štěnovice

15. P. Novosad , 26. T. Klíma , 48. P. Novosad (p.) , 66. J. Pružinec - 42. V. Týml , 88. F. Pelouch
12

Šest gólů, penalta, nebo červená karta. To vše bylo k viděno v souboji mezi Kasejovicemi a Štěnovicemi.

Domácí šli brzy do dvougólového vedení

Prvním výrazným momentem bohužel nebyl gól, ale nezaviněné svalové zranění štěnovického Zdeňka Švece, který tak musel už v 8. minutě střídat.

Šedesát diváků přítomných v kasejovickém fotbalovém areálu se první branky dočkalo v 15. minutě, kdy síť za štěnovickým brankářem Vítem rozvlnil Petr Novosad a poslal domácí do vedení.

A střelecky se fotbalistům Kasejovic zadařilo jedenáct minut poté ještě jednou. Tentokrát se na střeleckou listinu zapsal Tomáš Klíma.

Tři minuty před koncem prvního dějství se ale probudil nejlepší střelec Štěnovic Václav Týml a svým šestým gólovým zářezem v sezóně snížil na 2:1 a dodal svému týmu naději na slušný výsledek.

Nic důležitého se už v prvním poločase na zelené ploše neodehrálo a do kabin se tak šlo za stavu 2:0.

Kasejovice žádné drama nepřipustily

Kasejovice se však nenechaly brankou inkasovanou před přestávkou rozhodit a již ve 48. minutě se podruhé v utkání prosadila kasejovická „desítka“ Petr Novosad. Tentokrát to bylo z pokutového kopu.

V 66. minutě zápasu se k němu ještě přidal Jaroslav Pružinec a Kasejovice vedly už o tři branky.

Tři minuty poté co jeho mužstvo inkasovalo počtvrté uviděl v rukou hlavního rozhodčího Buchtelíka červenou kartu Michal Boček a putoval předčasně do sprch. Bylo to za faul před pokutovým územím na hráče, který šel sám na brankáře Víta. Druhý poločas byl celkově o něco ostřejší, než ten první – jen mezi 47. a 55. minutou padly tři žluté.

V samém závěru sice ještě snížil Filip Pelouch, to však pro domácí neznamenalo žádné komplikace a dotáhly utkání do vítězného konce.

TJ Sokol Kasejovice
M. Svoboda [-] - J. Mašek [-] , P. Novosad [-] , M. Škyrta [-] , P. Panýrek [-] , M. Chára [-] - J. Pružinec [-] (86. A. Bouda [-] ) , T. Klíma [-] - Z. Jiřinec [-] , P. Pružinec [-] - D. Fiala [-]

TJ Sokol Štěnovice
Z. Vít [-] - L. Sedláček [-] (67. D. Gőrner [-] ) , M. Boček [-] , F. Šneberger [-] , F. Pelouch [-] , M. Matoušek [-] (45. . Koželuh [-] ) , J. Fiala [-] , V. Týml [-] , Z. Švec [-] (8. M. Zuna [-] ) , M. Kokoška [-] , P. Volf [-]

ŽK: 55. M. Škyrta - 47. L. Sedláček , 50. F. Pelouch . ČK: 69. M. Boček .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: BUCHTELÍK Lukáš - VODIČKA Jaroslav (N), LODL Petr (N).