12.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2021-2022

--

Chotíkov neproměnil penaltu, přesto vyhrál

21. D. Král (vl.) , 33. J. Adlt , 34. J. Adlt , 74. B. Buchta - 58. A. Král (p.)
27

Chotíkov se dlouhodobě drží v pozici nejlepšího střelce soutěže, když před zápasem měl na kontě 34 vstřelených branek. Pouze jednou se mu nepodařilo vsítit branku a na tento zápas chtěli domácí rychle zapomenou. Tentokrát se jim podařilo vsítit 4 branky a pohodlně zvítězit.

Neproměněná penalta

Zruč musela už ve 3. minutě čelit pokutovému kopu za faul ve vápně, který však Strejc vystihl a vytěsnil mimo tři tyče. Hosté ze Zruče následně zařadili směrem dopředu. Branku Chotíkova ohrožovali zejména standardními situacemi, které však nedokázali vyřešit přesnou koncovkou. Prvního gólu se tak dočkali domácí, když po rychlém protiútoku a nahrávce před bránu, ve snaze odkopnout míč pryč, si jej do vlastní sítě srazil zručský stoper David Král.

Jelikož se následné šance Zruče opět neujaly, střílel ve 33. minutě nejlepší útok soutěže. Po centru z levé strany se z voleje, parádně z otočky a v podstatě lobem (to byste museli vidět) přes brankáře Josef Adlt, který možná takto míč ani trefit nechtěl. Aby toho nebylo málo, tak si stejný hráč o minutu později počkal ve vápně nikým nebráněn na Buchtův centr a hlavou uklidil přesně k tyči - 3:0. Tento výsledek vydržel až do přestávky.

Proměněná penalta

Dlouho se po pauze nedělo nic zajímavého, až do 58. minuty. To byla odpískána penalta ve prospěch Zruče za faul na hranici fápna, po nepřesné rozehrávce. Tentokráte ale byla penalta proměněna, toho se zhostil kapitán hostů, Adam Král. Hosté se snažili ještě skorigovat, ale dlouho se nedokázali prosadit, a proto přišel trest...

V 74. minutě se po rohovém kopu vykutálel míč ven z vápna, do něj se přízemní střelou lehce opřel Bronislav Buchta a míč zapadl až k tyči, skrz několik hráčů, kteří nedokázali míč ani tečovat. To byla pro hosty konečná a zápas už se víceméně dohrával.

FC Chotíkov 1932
Petr Kučera, trenér: Zápas rozhodl první poločas, kdy jsme podali velmi dobrý výkon, vyhrávali osobní souboje, chodili z toho do rychlých brejků a zaslouženě soupeři odskočili. Po změně stran soupeř vystřídal, my usnuli na vavřínech a na hřišti to bylo už vyrovnané. Zaslouženě se dočkal gólu i soupeř, ale po na naší pojistce se už zápas dohrával. Ve druhé půlce mi štve hodně nedotažených přečíslení, tam musíme přidat na kvalitě řešení. Po dlouhé době chci také pochválit rozhodčí, paní Šálková byla výborná a přispěla k pohodovému odpoledni.

TJ Zruč
Ferenc Róth, trenér: Náš brankář nám na začátku zápasu pomohl chycenou penaltou a nějakými dalšími zákroky. Pak jsme si bohužel dali vlastní branku a o chvíli později jsme dostali dvě slepené branky, což bylo asi rozhodující. O přestávce jsme udělali nějaké změny, něco jsme si řekli, ale stačilo to pouze na jednu branku. Chotíkov zaslouženě vyhrál.

L. Šilhánek [-] - J. Vild [-] (79. L. Vlk [-] ) , M. Lopata [-] (14. M. Rubricius [-] ) , J. Huml [-] , T. Denk [-] , B. Buchta [-] , M. Prais [-] , M. Míka [-] (75. R. Vomáčka [-] ) , D. Míka [-] , J. Adlt [-] , A. Cirok [-]