4.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2020-2021

--

Libodřice vyrovnaly i v deseti

50. V. Dittrich (p.) , 64. J. Košík - 17. M. Novotný , 40. J. Kovařík (p.)
16

Velim vedla v poločase na hřišti Libodřic 0:2, navíc domácí hráli bez vyloučeného Němce. Ale borci Libodřic nic nevzdali a ve druhém dějství dokázali vyrovnat a Velim na kolena srazili v penaltovém rozstřelu.

Velim šla zkušeně do vedení

Na hřiště Libodřic dorazili borci nedaleké Velimi, aktuálně lídra tabulky. Ale ani Libodřičtí nejsou žádní nazdárci a dal se tedy očekávat dramatický souboj. „Čeká nás těžký zápas“, věděl domácí kouč Adam Baško a hned vysvětlil: „Velim má dobře poskládané mužstvo, kde se snoubí zkušenost a dravé mládí.“ Osvětlil i situaci ohledně Pánka, zraněného v minulém kole: „Milan je připraven nastoupit v základní sestavě.“

Bohužel se zranění ukázalo vážnější a Pánek musel po pouhých dvanácti minutách střídat a na hřiště pustil o rok mladšího Michala Matějku. A pět minut na to se dostali hosté do vedení po dlouhém nákopu, kdy propadla domácí obrana a Martin Novotný se nemýlil – 0:1.

Studená sprcha pro ambice domácího týmu. Velim byla lepší kombinačně, více na balónu a také vítězila na šance. Ale akcie Libodřic držel nad vodou výborný Skočdopole mezi třemi tyčemi. Ani on ale nezabránil druhé brance. Hraní rukou v šestnáctce potrestal rozhodčí vyloučením Němce a penaltou. První pokus Jakuba Kovaříka ale Skočdopole kryl. Jenže hlavní arbitr nechal situaci opakovat a střelec Velimi se napodruhé již trefil přesně – 0:2.

Profesorský fotbal se Velimi nevyplatil

Bez Pánka, pouze v deseti a za stavu 0:2 – tak nastupovalo mužstvo Libodřic do druhé půle. „Říkal jsem o přestávce klukům, ať neblbnou, v klidu to dohrají“, prohodil na lavičce Adam Baško.

Jenže desítka domácích nadšenců se na hřišti rozjela k týmovému výkonu. Už po pěti minutách byl uvnitř pokutového území faulovaný aktivní Beníšek a Václav Dittrich z pokutového kopu nastartoval motory Libodřických – 1:2.

Po hodině hry vypukla další vlna euforie, když se v závaru před Svobodovou brankou orientoval nejlépe Josef Košík – 2:2. Domácí zuby nehty bránili pro ně v tu chvíli vynikající remízu. Obrana ukopávala míče a co prošlo, pochytal Skočdopole.

„Modlili jsme se, aby tam Velimi něco nespadlo,“ oddechl si po závěrečném hvizdu Adam Baško a férově přiznal: „Musím uznat, že Velim měla více ze hry, více šancí, ale druhý poločas hrála až moc profesorsky a byla za to potrestána.“

Libodřice byly odměněny i druhým bodem

Kdo by si o poločase vsadil, že Libodřice získají bod? Měl by dvojnásobnou radost, protože po penaltovém rozstřelu si domácí připisují body dokonce dva. V poslední sérii totiž zklamal velimský Kyncl.  „V obrat proti silné Velimi jsem, po pravdě, nevěřil,“ přiznal Adam Baško a radostně doplnil: „Ale balón je kulatý a fotbal nemá logiku.“

FK Libodřice
Adam Baško, trenér: Do druhého poločasu jsme se ohromně semkli jako tým a hodně nám pomohla brzká branka na kontakt. Musím vyzdvihnout výkon Skočdopoleho, byl prostě famózní. Ale poklonu zaslouží všichni hráči, kteří nastoupili a také naši věrní fanoušci, kteří nás neustále povzbuzovali. A závěrem musím říci, že jsme ty dva body oslavili jako bychom vyhráli Ligu mistrů. Touto cestou se chci veřejně omluvit své partnerce a dceři, že se jim táta vrátil až v neděli.

FC Velim B
Jaroslav Češpiva, vedoucí týmu: V prvním poločase jsme byli jednoznačně lepší a šli do náskoku, ale ve druhém z pro mě neznámého důvodu jsme posadili domácí na koně. Co mě ale znechutilo, je vystupování domácích fanoušků.

P. Skočdopole [-] - M. Pánek [-] (14. M. Matějka [-] ) , T. Němec [-] , F. Šafránek [-] , V. Patočka [-] , L. Pohanka [-] , D. Strejček [-] (64. F. Krejčí [-] ) , J. Košík [-] (87. A. Baško [-] ) , M. Hovorka [-] , V. Dittrich [-] , M. Beníšek [-]