4.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2020-2021

--

Nepomuku se v Nýrsku nedařilo a odjel s nepořízenou

9. J. Pavlík , 41. J. Pavlík , 74. J. Pavlík , 90. T. György (p.) - 10. J. Kopřiva (vl.)
33

Nepomucké mužstvo se musí vyrovnávat se zraněnými hráči na své soupisce. Za to Nýrsko chtělo vybojovat první letošní domácí body, což se mu nakonec, zejména zásluhou Jakuba Pavlíka, podařilo.

Nýrsko si drželo územní převahu

Zápas byl od začátku v režii domácích, kteří téměř nepřipoštěli soupeře na vlastní polovinu. Avšak nýrské útoky končily na zahuštěné obraně Nepomuku. Jako první se přeci jen prosadili po standardní situaci domácí, kdy se v 9. minutě prosadil Jakub Pavlík. Místo klidu hned po rozehrávce domácí inkasovali, když si nešťastně do vlastní sítě srazil míč Kopřiva. A začínalo se v podstatě od začátku. Hosté se prezentovali velmi zataženým blokem a dlouhými nákopy na nabíhajícího útočníka, ten však byl mnohdy na obranu domácích sám nedařilo se mu z protiútoků vytěžit z hola nic. Ke konci poločasu se opět zajímavou střelou prosadil Pavlík a do kabin se šlo za stavu 2:1.

Pavlíkův hattrick

V druhé půli hosté, pod vlivem výsledku, vystrkovali růžky a hra se mírně vyrovnala. A když už se zdálo, že hosté budou vývoj zápasu otáčet, přišla branka Pavlíka do jejich sítě, a ta hosty položila. A to i proto, že o chvilku později nastřelili pouze břevno a s výsledkem tak už nic nedokázali udělat. Za Nýrsko se ještě v poslední minutě prosadil z pokutového komu kapitán Tomáš György a domácí mohli slavit.

FK Okula Nýrsko
Tomáš György, kapitán domácích: Body a výhru jsme potřebovali po dvou ztrátách jako sůl. Nepomuk je pro nás vždy nepříjemným soupeřem, takže výsledek 4:1 je pro nás uspokojivý.

FK Nepomuk
Jiří Slach, asistent trenéra hostů: Bohužel přístup k zápasu některých našich hráčů nás mrzí a k tomu se nám v týdnu zranil brankář a i když náhradník zachytal dobře, byla to pro nás po předchozích třech zraněních další rána do sestavy. Soupeř vyhrál zaslouženě, jen jsme mu o mohli ještě více zkomplikovat.

F. Jarolím [-] - I. Varga [-] (78. T. Rubáš [-] ) , D. Kotlan [-] , J. Pavlík [-] (75. D. Šnour [-] ) , M. Brož [-] , J. Kopřiva [-] , M. Trumpeš [-] (87. M. Kužma [-] ) , I. György [-] , K. Kalivoda ml. [-] , T. György [-] , J. Lužný [-]