5.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2020-2021

--

--

Hartvíkovice otočil zápas s Rokytnicí

11

Až v poslední dvacetiminutovce dokázali domácí otočit zápas v souboji s Rokytnicí a zvítězit ve svém prvním soutěžním zápase

Hosté o gól lepší

Za krásného počasí nastoupily proti sobě týmy ze spodní části tabulky. Domácí už potřebovali body a tak úkol byl jasný. Do zápasu vstoupily domácí borci velmi aktivně a hned v druhé minutě šli po gólu Martina Kopuleteho do vedení. Pak začali hrát hosté a ve 23.minute železnik srovnal na 1:1. Hned na to hosté zahravali volný přímý kop a po nešťastné hlavičce uklidil Outulny míč do vlastní brány. Za tohoto stavu se šlo o poločase do kabin.

Domácí zabrali v závěru zápasu

Druhou polovinu začali náporem hosté a měli několik šancí na zvýšení vedení. Žádnou však neproměnili. Branku tak diváci viděli až v 73.minutě. Tomáš Urbánek po vlastní akci, kdy vybojoval balón ve vápně hostů tvrdou ranou srovnal. V zápětí mohl otočit vývoj zápasu Záviška. Jeho střela z hranice vápna však zazvonila jenom na tyči. Domácí se, ale obratu dočkali. V 78. minutě odčinil vlastní branku Outulný, po pohledné narážečce s Horkým, se dostal sám před brankáře Hobzu a proměnil. Rokytničtí vrhli v závěrečných minutách všechny síly do útoku, což umožnilo domácím chodit do rychlých brejků. Jeden z nich dokázal vyřešit lobem Martin Kopuletý a uzavřel skóre na konečných 4:2. Hartvíkovice tak zaznamenaly první výhru v sezóně a odpoutaly se z posledního místa tabulky.

1. SK Rokytnice nad Rokytnou
Herbrych Josef, trenér: Utkani jsme nezacali vubec dobre a z prvni akce inkasovali. Tato facka nas ale probudila a od te doby jsme po vetsinu utkani byli lepsim tymem a kontrolovali jsme hru. Bohuzel jsme ale nebyli efektivni v zakonceni a nepromenili nekolik tutovek. Toho vyuzil souper, ktery nejprve vyrovnal, my znervozneli a zachvili inkasovali jeste jednou. Do konce utkani jsme se snazili utocit a vyrovnat, coz souper vyuzil a rychlym brejkem navysil. Utkani nam prohraly nevyuzite sance, kdy jsme hlavne za stavu 2:1 meli zapas definitivne rozhodnout v nas prospech.