11.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2019-2020

--

--

Libodřice byly i v deseti nebezpečnější

20

Rychlá branka Sovy ze čtvrté minuty určila ráz zápasu a jen díky Havránkovi neprohrávali domácí vyšším rozdílem. Po přestávce, kdy už hosté hráli bez vyloučeného Košíka, se Kouřim pokusila o zvrat, ale další branky do jejich sítě rozhodly, že body odvezou Libodřice.

Sova otevřel skóre už ve čtvrté minutě

Kouřimští doma chtěli nepochybně bodovat po nezdaru z minulého týdne v Nučicích, ale Libodřice po propadáku s Bečváry se minule chytly na Velimi. I tentokrát začali velice aktivně, v pohybu a s pověstným důrazem a s tím se domácí vypořádat nedokázali. Výsledkem byla úvodní branka Pavla Sovy hned ve čtvrté minutě - 0:1

Hosté měli několik dalších výborných šancí, ale vynikající Havránek žádný další pokus za svá záda nepustil. "Chytá výborně", ocenil Havránkův výkon i Antonín Němec, sám bývalý skvělý gólman.

Domácí se proti dobře organizované obraně Libodřic prosadit nedokázali. Šanci mohli mít ve druhé půli, protože v samotném závěru prvního poločasu se nechal za hloupé řeči vyloučit libodřický Josef Košík.

Libodřice ustály počáteční tlak

Aktivita v začátku druhé půle byla na kopačkách domácích. Přízemní centr do vápna vykryl ale Skočdopole, střelu Snížka mířící už do prázdné brány zblokoval Hovorka, trestňák Královského z hranice pokutového území trefil jen zeď.

Kouřimští úvodní tlak nezužitkovali a ten postupně upadal. A hosté i v deseti začali zaměstnávat domácí obranu. Po trestném kopu vytáhl Havránek hlavičku Pánka na roh, z něj se k další hlavičce procpal Škopek, ale netrefil dobře. Střelecký pokus Pánka z trestného kopu zase těsně minul tyče.

Potom následovala hluchá střední pasáž druhého dějství, kdy domácí se nemohli dostat k zakončení a hosté získali pouze několik standardek. Pak ale předvedli domácí rychlou akci na pár doteků od Havránka přes Královského až k Dufkovi, ale jeho střelu pokryl libodřický brankář. Stejně si poradil i s Dufkovou střelou o minutu později.

A uhodilo na druhé straně. Baško se pověstně opřel do trestného kopu z třiceti metrů, Havránek přízemní střelu neudržel v rukavicích a u dorážky byl nejrychleji Martin Beníšek - 0:2. O pět minut později z dalšího trestňáku si druhý gól připsal Pavel Sova - 0:3.

Hraje se důrazně a rozhodčí Kosina drží hráče na uzdě pomocí karet. Rozdal jedenáct žlutých a jednu červenou. S Kouřimí to vypadá bledě, do konce zápasu zbývá pár minut.

Pět minut před koncem mohli domácí vykřesat jiskřičku naděje. Na půlící čáře po souboji ukázal rozhodčí nejprve směrem na kouřimskou bránu, vzápětí své rozhodnutí otočil, kouřimští rychle rozehráli do rozhozené obrany, ale gólovou střelu Dufka dokázal na poslední chvíli zblokovat Němec na rohový kop. Po něm zahráli domácí pověstný signál, ale míč přeletěl i kabiny.

FK Libodřice
Lukáš Lanc, trenér: Vedení 3:0 jsme pohlídali a odvezli si cenné tři body. Domácí si za celý zápas nevytvořili téměř žádnou šanci a co bylo potřeba, pochytal jistý Skočdopole. Utkání jsme zvládli velmi dobře po taktické stránce i z pohledu nasazení a bojovnosti. Za předvedený výkon musím naše hráče pochválit.

TJ Kouřim
L. Havránek [-] - D. Procházka [-] (46. V. Keltner [-] ) , J. Holub [-] - R. Světnička [-] , P. Jirků [-] , P. Královský [-] - J. Keltner [-] (82. J. Bělohlávek [-] ) , T. Dufek [-] - M. Snížek [-] , M. Klégr [-] (82. J. Jirsa [-] ) , M. Tománek [-] (42. T. Svoboda [-] )

P. Skočdopole [-] - F. Šafránek [-] , P. Sova [-] , A. Baško [-] , M. Hovorka [-] (84. V. Dittrich [-] ) , L. Pohanka [-] , M. Pánek [-] , J. Košík [-] , M. Beníšek [-] , P. Škopek [-] , T. Němec [-]

ŽK: 6. R. Světnička , 18. J. Keltner , 44. P. Královský , 62. T. Svoboda , 76. V. Keltner - 1. P. Škopek , 2. M. Hovorka , 55. L. Pohanka , 60. P. Sova , 75. M. Pánek , 81. M. Beníšek . ČK: 45. J. Košík .
Hráči zápasu: P. Sova , P. Skočdopole , A. Baško .
Počet diváků: 184. Rozhodčí: Kosina Ladislav - KOSMATA Daniel (N), MLÁZOVSKÝ David (N).