8.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2019-2020

--

--

Po dramatické bitvě jdou Nučice do trháku

23

Úvod zápasu hostům nevyšel a po deseti minutách prohrávali 2:0. Pak se odehrávala tuhá bitva, ale Nučice si výhru pohlídaly a bodově se osamostatnily na čele tabulky.

Nučice měly rychlý úvod

Domácí hráči už dobře věděli o sobotní ztrátě Žiželic, kteří jim konkurovali na čele tabulky a bylo jasné, že v případě zisku tří bodů půjdou do trháku. Ale proti nim stál důrazný a nekompromisní soupeř z Libodřic.

Jenže úvodní minuty ukázaly, kdo bude mít navrch. V 7.minutě Vedral na hranici velkého vápna obelstil Pohanku, přihrál před branku Novákovi, ten z první vrátil na velké vápnu Filipovi Kubalíkovi a jeho pohotová střela k levé tyči znamenala vedení 1:0. V 11.minutě zvýšil Marek Šulc trestným kopem z dobrých třiceti metrů - 2:0.

Chvíli poté šel sám na gólmana Kočí, ale místo střely volil přihrávku na Kubalíka, který míč pohodlně dostal do sítě, leč mu byl odmáván ofsajd. Další šance Kubalíka skončila na břevně. Hosté hrozili střelami ze střední vzdálenosti, ale pokusy Sovy a Hovorky se nevešly mezi tyče.

Byl to více nervózní boj než fotbal

V prvních minutách druhé půle měl možnost z brejku Hrstka, ale neuspěl, stejně jako Sova, který o chvilku později z pravé strany volil střelu místo přihrávky na nabíhajícího Hrstku.

V 56.min přidal pojistku Filip Kubalík, který využil rychlého protiútoku a přehodil vybíhajícího Koláře - 3:0. Velkou šanci měl Vlasák, který si středem hřiště navedl míč na střelu a orazítkoval levou tyč.

Poté se spíše bojovalo a začaly létat vzduchem karty. Hostům se podařilo snížit v 77.min pěknou střelou Pavla Sovy, který si všiml, že Krutský stojí na malém vápně a zakončil technicky levou nohou do horního růžku - 3:1. To už hráli hosté v deseti po vyloučení Hrstky za druhý faul.

Další šanci na snížení měl hostující Pánek, který přesprintoval Jíchu a z rohu malého čtverce napálil jen tyč. Jenže síly hostům ubývaly a domácí mohli ještě skóre navýšit. Střelu Šulce dokázal Kolář vytěsnit na břevno. Oslavit svůj návrat na hřiště gólem mohl hned po jedné minutě hry Chromý, kterého ideálně vyslal Hurtík do uličky, ale jeho zakončení vykopl Kolář nohou.

Po zisku tří bodů jsou Nučice na čele tabulky osamoceny.

TJ Nučice
Jan Vedral, hráč: Stejně jako v minulém zápase se nám povedl vstup do utkání. Po deseti minutách jsme měli dvougólový náskok. Po pauze jsme rychle přidali pojistku z kopačky Kubalíka. Hostům se sice podařilo snížit, ale to bylo z jejich strany vše. Pak už to byl víc boj, kde létalo více karet než gólových šancí.

FK Libodřice
Lukáš Lanc, trenér: Chtěli jsme domácí potrápit, a rozhodně jsme nejeli do Nučic prohrát, ale realita byla úplně jiná, podali jsme podprůměrný výkon, proto už domácí v desáté minutě vedli 2:0. My jsme se snažili hrát fotbal, kombinovat, ale vůbec nic se nám nedařilo, hráli jsme zbytečně bojácně. Nutno dodat, že ani Nučice nepředvedly oslnivý výkon, neviděl jsem na jejich hře nějakou snahu o kombinaci. Jednoduchá nakopávaná, soubojová hra asi domácím prospívá a stačí na první místo v soutěži. My jsme na tuto jednoduchou hru domácích nenašli recept, a zaslouženě jsme prohráli.