5.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2019-2020

--

--

Strmilov pokračuje ve skvělé jízdě, vyhrál i v Peči

27

Fotbalisté Strmilova dál pokračují ve skvělých výkonech a po i pátém kole Okresního přeboru zůstanou v čele soutěže. Východočeši si připsali třetí výhru sezony na hřišti Peče, kde po gólech Dvořáka a Hanzala vyhráli 0:2. Zatímco Strmilov je dál v čele s Horním Žďárem, pečtí se i po tomto kole budou krčit na dně tabulky.

První poločas znamenal tři body

Po našem vydařeném vstupu do nové sezóny jsme jeli do Peč/Rudolec s cílem odvézt s tři body, ovšem věděli jsme, že to nebude vůbec lehký zápas, a to se nám potvrdilo hned při příjezdu do Rudolce, když jsme viděli v jak hrozném stavu je místní fotbalové hřiště. V tu chvíli jsme ale ještě netušili, že rozhodčí, který byl na tento zápas delegovaný se rozhodl na zápas nedorazit a ani se neobtěžoval zvednout telefon, já osobně jsem tohle zažil v OP vůbec poprvé, proto zápas začal s půlhodinovým spožděním a jako hlavní rozhodčí musel nastoupit jeden z domácího publika. Tím naše obavy jak zápas bude probíhat ještě narostli, ale je třeba říct, že člověk, který se ujal postu rozhodčího zvládl zápas velice slušně odpiskat, možná lépe, jak někteří rozhodčí na okrese. Samotný zápas začali lépe domácí, když se hned v prvních minutách dostali do několika šancíi, které ovšem buď zahodili špatným zakončením nebo je vychytal náš gólman. My jsme si také postupně vytvářeli spoustu tutovek a šancí, ale příliš špatné zakončení našich hráčů nevedlo ke gólu. Gólu jsme se dočkali až ve 25. minutě, když z přímého kopu, kterého se zhostil Tomáš Dohnal, balón propadl přes vápno až do brány přes Jana Dvořáka a ujali jsme se vedení. Pokračovali jsme v tlaku a po pěkné kombinaci před vápnem se ve 30. minute dostal k balónu Davidu Hanzalovi, který mířenou střelou k tyči zvýšil už na 0:2 a tak skončil i první poločas.

Druhý poločas branku nepřinesl

Druhý poločas začal opět tutovkami na obou stranách, ale hráči opět selhávali v zakončení. Druhý poločas nebyl nijak fotbalový ani ze strany domácích, ani z naší strany, a tak se zápas už spíš jen dohrával. K zápasu, který musel odpískat jeden z domácích se hráči obou týmů postavili celkem slušně a utkání probíhalo celkem v poklidu, až ke konci zápasu jeden z domácích hráčů vyvolal uplně zbytečnou potyčku a vzhledem k tomu, že tušil, že nebude vyloučený, tak se choval jak hovado. Ale pro nás jsou důležité tři body z venku a věříme, že další tři body přidáme doma proti Chlumu.

Autor: Z. Popelka