4.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2019-2020

--

--

Přestřelka Starého Hobzí a Stráže skončila nerozhodně

26

Fotbalisté Starého Hobzí remizovali podruhé v sezóně 3:3. Tentokrát se rozešli smírně se Stráží nad Nežárkou, nad kterou dvakrát vedli. Domácí dokázali strhnout vedení na svou stranu, a tak nakonec hostující tým zachraňoval v 75. minutě alespoň remízu.

Domácí po poločase spokojenější

Do Starého Hobzí nás mělo odjíždět třináct, bohužel už k odjezdu se jeden „koník“ (Mládek) bez omluvy nedostavil, přestože v týdnu tvrdil, že bude. Zápas jsme tedy začali s jedním náhradníkem na střídačce a to se staronovým hráčem Víťou Langem. Prvních pět minut nebylo špatných. Dvakrát zakončoval Mikuláštík v obou případech nad a jednou Koudelka bohužel vedle. Pak ale přišla sprcha v podobě dvou rychlých branek, kdy jsme špatně bránili standardní situace a domácí nás trestali. Nejdříve se trefil Pavel Zejda a o dvě minuty později vstřelil druhou branku Bohuslav Brůžek. V tuto chvíli měli domácí hodně navrch, asi do 20. minuty, kdy nás opět podržel Jedlička v bráně. Pak se nám povedlo pár pěkných akcí, bohužel bez gólového efektu, ale domácí se začali hádat mezi sebou a přestali hrát svoji hru. Díky tomu se nám podařilo Janem Bednářem snížit do poločasu na 2:1.

Nakonec zápas skončil divokou remízou 3:3

Do druhé půle jsme šli s tím, že využijeme rozhádanosti domácích a zkusíme pohnout skórem v naš prospěch. Po pár šancích na obou stranách se nám podařilo vyrovnat Danielem Přílepkem po krásné zpětné přihrávce Mikuláštíka. Čtvrt hodiny před koncem, ale domácí opět odskočili o jeden gól po chybě Zváry, který neodhadl centrovaný míč, trestal Bohuslav Brůžek. Zbraně jsme nesložili a o čtyři minuty později srovnal Vlastimil Mikuláštík z pokutového kopu po faulu vyběhnuvšího brankáře na jeho osobu. V závěrečných minutách nás domácí „zamkli“ na naší půli a chtěli urvat všechny tři body pro sebe. Pokusy směřující na bránu buď chlapci zblokovali nebo je kryl Honza Jedlička, vlastně krom jedné, kterou domácí šutér orazítkoval „pouze“ tyč. Vzhledem k promrhaným šancím na obou stranách si myslím, že remíza je spravedlivá. Ještě bych chtěl klukům poděkovat, že i v tom horku a i při nepříznivém skóre to nevzdali a bojovali až do konce alespoň za ten bod.

Autor: Martin Zvára