12.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2019-2020

--

--

Stráž utrpěla nevídaný debakl, jejich nedobytnou tvrz vydrancoval Chlum

27

12. kolo Okresního přeboru pokračovalo nečekaným způsobem. Stráž na svém hřišti vyhrála poslední tři zápasy a tuto bilanci chtěla potvrdit i proti trápícímu se Chlumu. Navázaly však na tragický výkon ze zápasu s Včelnicí a dopřály vysoké vítězství také Chlumu. Ve hostujícím dresu zářila hlavně celá středová řada, zejména Badinka a Zsihovics.

Hosté otočili nepříznivý stav

Zápas proti Chlumu jsme nezačali vůbec špatně. Již v 10. minutě jsme se ujali vedení po rohovém kopu nekompromisní hlavičkou Břetislava Chovítka. I nadále jsme pokračovali v dobrém výkonu. Hráli jsme aktivně, chodili si pro míč, běhali, přihrávky šly po zemi, jak jsme si řekli před utkáním. Ale po patnácti minutách jsme začali, zřejmě ukolébáni dosavadní hrou, hrát trochu „hurá systém“, kdy jsme prakticky přestali myslet na zadní vrátka. Tohoto chlumečtí fotbalisté rázem využili a ve 22. minutě to bylo po jejich dvou rychle za sebou vstřelených brankách Ondřeje NovákaTomáše Zsihovicse - 1:2. Obě branky padly po brejkové situaci, kdy se hosté řítili do nezformované obrany. Do konce poločasu jsme hráli jako opaření.

Domácí nakonec dostali šest branek

Do druhé půle jsme šli s tím, že budeme opět hrát aktivně jako na začátku prvního poločasu. Opak byl bohužel pravdou. Po zbytečné penaltě šel soupeř do vedení již o dva góly, mezi střelce se zapsal Petr Eliáš a Zdeněk Badinka. Ale pořád bylo ještě dost času s výsledkem něco udělat. Bohužel si někteří hráči neplnili své úkoly spojené s jejich postem a dost soupeři usnadnili další navýšení skóre v jejich prospěch. Mezi střelce se opět zapsali Tomáš Zsihovics a Zdeněk Badinka. Takže v 78. minutě za stavu 1:6 již nebylo co řešit. Poslední tři góly byly jako přes kopírák. Únik po jejich levém křídle s následnou přihrávkou na nepokrytého hráče na malém vápně, který to v klidu uklízel do naší branky. Jedlička v brance byl bezmocný. Pevně doufám, že po tomto zápase přišlo vystřízlivění z předešlých dvou výher a vrátili jsme se opět na zem. Už jenom proto, že v Číměři nás nečeká nic jednoduchého.