12.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2019-2020

--

--

Novosedly přibrzdily rozjetý Popelín a posunuly se na páté místo

27

Souboj týmů z horních pater tabulky mezi Popelínem a Novosedly vyzněl lépe pro hosty. Ti v Popelíně zvítězili 2:1, když obě trefy zaznamenali už v průběhu prvního poločasu, kdy se trefili Vohák a Kubo. Za domácí pouze snižoval Vaníček. Popelín tak nebodoval poprvé po třech zápasech, naopak Novosedly se posunuly na páté místo v tabulce.

Hosté po poločase spokojenější

K venkovním zápasum máme vždy trochu problém se sejít. Teď se k tomu přidal ještě brzký odjezd a hned čtyři hráči museli zůstat v zaměstnání. Tak jsme nakonec odjeli jen v jedenácti. První poločas byl pro nás jednodušší než jsme předpokládali. Na hrbolatém hřišti se nedalo moc kombinovat a tak jsme hráli odzadu jednoduše a spoléhali na naše rychlonohé záložníky. Po jedné pohledné akci nás dostal do vedení Evžen Vohák. Na kopačkách domácích hráčů bylo hodně nepřesnosti a tak nás vlastně za první poločas neohrozili. Když už to vypadalo že se do konce první půle nic nestane tak v poslední minutě domácí stoper s brankářem vyrobili školáckou chybu a náš Radek Kubo svojí důsledností uklízel míč do prázdné brány. Poločas tedy skončil 0:2.

Domácí dokázali snížit, ale na víc už se nezmohli

O poločase dorazil alespoň Poborský a tak jsme mohli trochu oživit hru. Obraz hry se nezměnil. Dál jsme hrozili z rychlích brejků. V 64. minutě ale musel po souboji s domácím brankářem odstoupit Radek Kubo a my museli hrát o deseti. O několik minut později měl dvě velké šance Hladílek, kdy šel sám na brankáře, ale tenhle zápas mu prostě nebylo souzeno vstřelit gol. Čtvrt hodiny před koncem se dostal za obranu domácích Kroupa a postupoval by sám na brankáře. Byl zezadu faulován a rozhodčí správně udělil domácímu stoperovy červenou kartu. Po dohodě s pomezním ji ale vzal zpět a dal jenom žlutou. V závěru docházeli síly, soupeři se podařilo snížit Zdeňkem Vaníčkem. A to se ještě nastavovalo pět minut. V nastavení nás nejvíce podržel Vohák, kdy si vzal sám míč a nikomu ho nepůjčil, jen když ho soupeř fauloval. Podařilo se nám uhájit těsné vítězství. Podali jsme kolektivní bojovný výkon, většina hráčů šla nadoraz. Pochvalu zaslouží celé mužstvo, zvláště celá záloha s neůnavným Vohákem.

Autor: Václav Kroupa

SK Popelín 1932
Pavel Šuba (hráč): Zápas jsme absolutně nezvládly. Až na posledních dvacet minut, kdy král soupeř kvůli zranění jednoho ze svých hráčů o deseti, jsme celý zápas tahali za kratší konec. Určitě to byl náš letošní nejhorší výkon.

J. Kadlec [-] - P. Pacholík [-] (68. P. Poljak [-] ) , T. Mach [-] , R. Popelínský [-] , D. Kučera [-] - V. Snížek [-] (46. L. Danyi [-] ) , P. Šuba [-] , J. Snížek [-] (46. R. Stejskal [-] ) , A. Svoboda [-] (76. J. Dolák [-] ) - F. Koranda [-] , Z. Vaníček [-]