13.kolo, Vysočina | Pelhřimov | Okresní přebor , 2019-2020

39. T. Kmeťo (p.) , 53. D. Růžička - 43. J. Havel , 45. M. Kůta
20

Dva sousedé v tabulce se v krásném nedělním odpoledni utkali o body v Černovicích.

Po půli vedli hosté

Úvod utkání nabídl vyrovnanou partii s řadou nepřesností. Důvodem byla řada absencí na obou stranách. Zhruba od 15. minuty začali hráči Černovic protivníka přehrávat a především Š. Paclík několikrát provětral hostující obranu i rukavice L. Chadima. Na druhé straně po uličce Havla se dostal do kontaktu s brankářem Vošahlíkem Serbus, ale hraniční zákrok domácím prošel. Ve 39. minutě se situace opakovala, tentokrát ale na druhé straně. Š. Paclík po kontaktu s hostujícím Dubou upadl a kopala se penalta. Kmeťo přízemní střelou k tyči nedal Chadimovi šanci a Černovičtí vedli. Poslední pětiminutovka ale načapala domácí v nedbalkách a hosté toho dokonale využili. Ve 43. minutě se obtočil kolem bránícího černovického obránce hostující  J. Havel,  napřáhl a z 25 metrů vymetl křižnou střelou vingl Vošahlíkovy branky.  Na sklonku poločasu bylo pro hosty ještě lépe. M. Kůta využil Plachého pas a obstřelil v samostatném úniku Vošahlíka – 1:2.

Domácí srovnali krok

Začátek 2. poločasu vyšel naopak domácím, kteří využili hrubku cerekvické defenzívy a  D. Růžička v samostatném úniku dotlačil míč za Chadimova záda. Černovičtí získali herní převahu, ale v cestě jim stál výborný Chadim, který vychytal šanci Růžičky, hlavičku Jůna i trestný kop Paclíka. Na druhé straně Cerekvičtí ohrožovali Vošahlíka sporadicky, ale paradoxně to mohli být znovu hosté, kdo by šel do vedení. Suchého kolmice na Havla zaváněla postavením mimo hru, pomezní rozhodčí však hru pustil, Havel ale v samostatném úniku přestřelil. Další šance J. Havla, který se uvolnil přes 3 protihráče, skončila zase v rukavicích domácího brankáře. Když nevyšla ani poslední velká šance hostů po ose Havel-Suchý-Kůta, došlo i na závěrečný nápor domácích, kteří zamkli hosty před vlastní brankou, vynutili si sérii několika rohů, ale hosté si již cenný bod vzít nenechali.

SK Horní Cerekev
Jakub Havel (hráč): Do Černovic jsme přijeli ve značně improvizované sestavě, ze základu nám chyběli 3 hráči, navíc se po pár minutách zranil Martin Brada. Za těchto okolností musíme bod brát, protože kluci z Černovic měli převahu a nás podržel především brankář Libor Chadim. Musíme se pokusit získat nějaké body v posledním zápase doma se Speřicemi.