13.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2019-2020

--

Derby s vyhroceným závěrem ovládla Zruč

22. P. Hucl , 83. M. Knakal (p.) , 92. M. Polák
27

V rámci 13. kola KPM se potkali již tradiční soupeři, Zruč a Lhota. Hosté se před zápasem pyšnili nejlepší obranou v přeboru a předpokládalo se, že stovka přítomných fanoušků mnoho branek neuvidí..

Hucl potrestal chybu hostů

Úvodních 15 minut vyšlo mnohem lépe Lhotě, která na soupeře vletěla a vypracovala si velmi dobré příležitosti. Gólmana Zacha v jednom případě zachránila i tyč.

Poté ale přišel šok pro hosty, kteří chybovali na soupeřově polovině a následný brejk zakončil přesně Hucl.

Po zbytek první půle byli lepší hráči Zruče, Lhotu jakoby inkasovaná branka opařila a další větší šanci již neměla.

Divoký závěr a dvě červené karty

Vzhledem k těžkému terénu oba celky zjednodušily hru a po zemi se příliš nehrálo. Lhota se postupem času dostávala opět do zápasu a tlačila se za vyrováním.

Zlomový okamžik přišel v 80. minutě. Stoper hostů Varga zbytečně strčil ve vápně do protihráče, za což ho sudí Šiška vyloučil a navíc nařídil pokutový kop.

Ještě před jeho exekucí inkasoval dvé žluté karty gólman Böhm za protesty a hosté již měli deficit dvou hráčů.

Penaltu navíc proměnil Knakal a domácí vedli 2:0.

Zbytek utkání se jen dohrával, v posledních vteřinách ještě stihl přidat pojistku Polák a vyostřené utkání tak zvládli lépe domácí, kteří po výhře 3:0 berou všechny body.

TJ Sokol Lhota
Petr Nykles, trenér hostí: Již tradiční derby se Zručí se mi hodnotí velmi těžko. Začali jsme výborně, během úvodních 15 minut jsme si vypracovali několik dobrých šancí a nastřelili jsme tyčku. Poté bohužel přišla naše chyba a z následného brejku jsme inkasovali. Zbytek poločasu jsme už byli v útlumu, hráli jsme nepřesně a nebojovali jsme. Ve druhém poločase jsme hlavně vinou těžkého terénu zjednodušili hru a dostali jsme soupeře pod tlak. Zlomový okamžik přišel v 80. minutě, kdy Varga v našem vápně hloupě oplácel a byl vyloučen. Navíc se za neustálé komentáře ze hřiště poroučel i gólman Böhm. Zbytek utkání se již dohrával. Z prohry zklamaný nejsem, jednou přijít musela. Co mě ale mrzí je naše nedisciplinovanost, ze které budeme muset vyvodit důsledky.