6.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2019-2020

--

Šumavská mašina jede, její další obětí se stala Zruč

63. M. Bastl , 70. T. György (p.) , 76. I. Varga - 35. O. Mašek , 86. F. Korelus
31

Lídr soutěže z Nýrska na svém trávníku přivítal Zruč. Ta zatím zůstává lehce pod očekáváním a z prvních pěti duelů se radovala pouze dvakrát..

Zruč byla odměněna za aktivitu

V prvním poločase jakoby hosté chtěli dát zapomenout na nepříznivé předzápasové prognózy. Zruč byla lepším týmem, agresivnější a důraznější než Nýrsko, které bylo jako opařené hrou svého soka.

Ve 35. minutě se hosté dostali po zásluze do vedení. Rychlou akci zakončil Mašek.

I přes převahu a několik dalších příležitostí obrana Okuly spolu s gólmanem Šítem odolala a do kabin tak domácí šli s jednobrankovou ztrátou na dobře hrající Zruč.

Střídající borci pomohli otočit zápas

Druhý poločas byl diametrálně odlišný od toho prvního. Od úvodních minut přebírali iniciativu domácí a drali se za vyrovnáním.

Skvělou práci odváděli především střídající mladíci, kteří jakoby polili své o dost zkušenější spoluhráče živou vodou.

V 63. minutě srovnal na 1:1 Bastl, který si gól vzhledem ke svému nasazení bez debat zasloužil.

Nýrsko bylo poté za svou zvýšenou aktivitu odměněno pokutovým kopem. Ten bezpečeně proměnil kapitán Tomáš György a Okula se ujala vedení.

To navýšil šest minut po brance na 2:1 kanonýr Varga a se Zručí bylo zle.

V závěru zápasu se podařilo snížit Korelusovi, který byl ve správný čas na správném místě.

I přes poslední závar před bránou Šíta již Nýrsko vedení nepustilo a bere další tři body po výhře 3:2

FK Okula Nýrsko
Tomáš György, kapitán domácích: Tentokrát budu hodně kritický k našemu výkonu. První poločas, to byla obrovská bída, naštěstí sousední Dešenice hráli venku, takže diváci neměli kam utéct, protože jsme si o to koledovali. Mysleli jsme si, že Zruč si k nám přijede pro devítku jako na jaře a pojede domu. Kdepa, Zruč hrála agresivně, rychle, organizovaně. My hráli přesně obráceně, musím se omluvit všem, kteří se na to koukali, protože takhle se Nýrsko prezentovat nemůže. Druhá půle o dost lepší, bez pardonu přiznám, že nás z bryndy vytáhli naši mladíci, kteří začínají zúročovat svou poctivou práci na trénincích. Doufám, že nám tato bída připomene, že každý zápas si musíme vyhrát sami, že se žádný soupeř neporazi sám. Teď jedeme do Stříbra, zahrát si s nima dobrej fotbal a vyhrát.

D. Šít [-] - J. Kopřiva [-] , M. Lucák [-] (81. M. Trumpeš [-] ) , O. Kadlec [-] (57. L. Hájek [-] ) , P. Výtisk [-] , J. Čanecký [-] , I. György [-] (68. J. Pavlík [-] ) , K. Kalivoda ml. [-] (46. M. Bastl [-] ) , T. György [-] , I. Varga [-] (89. Z. Mašek [-] ) , J. Lužný [-]