2.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2019-2020

--

--

Souboj nováčků rozhodl v poslední minutě Pavel Rejšek

24

Nejočekávanější zápas kola spěl k bezbrankové remíze, ale tři body nakonec urvali hosté gólem z devadesáté minuty.

Petržílka chytil penaltu

Zápas nováčků byl ze začátku opatrný a obě mužstva nechtěla udělat první chybu. Do hry se však více začali dostávat hosté. Ve 30. minutě pak hostující hráč zahrál ve vápně rukou a rozhodčí Milan Ondra nařídil pokutový kop. Ten však gólman D. Petržilka chytil. Poté začaly pasáže tvrdé a důrazné hry na hranici pravidel.

V 90. minutě rozhodl hostující kapitán Rejšek

Domácí velkou zbraní byly standardní situace, ale vytěžili z toho „pouze“ tyčku. Když všichni čekali na konečný hvizd, tak hostující Dohonyi našel kapitána Rejška, který prostřelil V. Cardy – 0:1. Poté domácí vložili na poslední vteřiny všechno do útoku a z následného brejku šel M. Červený sám na Cardy, ale neprostřelil. Hosté si tak odvezli tři body.

TJ Sokol Střelské Hoštice
Petr Janoch, asistent trenéra: Úvod byl oboustranně opatrný, obě mužstva se vzájemně oťukávala. Přesto jsme si vytvořili převahu a slibné brankové příležitosti, které jsme neproměnili. Rozruch přišel až ve 30. minutě, kdy náš hráč zahrál nešťastně na hranici pokutového území rukou a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten však zlikvidoval Petržílka, včetně následné dorážky a výrazně tak podržel své spoluhráče. Od té doby se hrál důrazný fotbal, ve kterém si většinu času udržovali mírnou převahu, ale bez brankového efektu. Domácí hrozili hlavně ze standardních situací, kdy dokonce nastřelili tyč. Když už se zdálo, že diváci branku neuvidí, našel Dohonyi přesnou přihrávkou Rejška a ten z úhlu prostřelil domácího gólmana. V nastavení ještě nevyužil samostatný nájezd na husineckou branku Červený.