12.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2019-2020

--

Čkyně dál válí, proti Husinci rozhodla po poločase

17. V. Turek (p.) , 55. J. Král , 80. P. Samohejl , 82. L. Toman - 6. S. Toušek
26

Čkyně si došla pro jedenáctkou výhru v řadě. Proti Husinci sice prohrávala, ale vše dokázala napravit hned po obrátce.

Toušek překvapivě dostal hosty do vedení

Začátek zápasu domácí na těžkém terénu nezačali dobře a hosté šli v 6. minutě do vedení po brance Stanislava Touška, který se může chlubit, že je třetím hráčem, který dal proti Čkyni branku, navíc první na čkyňském pažitu. Dále diváci viděli marné snažení domácích. V 17. minutě to vzal na sebe Pavel Samohejl a byl ve vápně sražen. Nařízenou penaltu spolehlivě proměnil kapitán Turek – 1:1.

Čkyně překvapení nedopustila

Po obrátce domácí provedli dvě změny, přidali a zmáčkli soupeře na jejich polovině. Odměnou jim byl gól z 55. minuty, kdy Josef král proměnil své sólo v gól – 2:1. Dále Čkyně neproměnila několik šancí, až v poslední desetiminutovce se trefil Samohejl a střídající Toman. Domácí si tak splnili povinnost a brali tři body, příští kolo jedou do Záblatí, Husinec doma vyzve Cehnice.

SK Čkyně
Patrik Krull, trenér: Čkyně proti Husinci na opravdu těžkém terénu nezačala vůbec dobře. Po první standardní situaci hned v 5. minutě inkasovala gól, který byl vůbec první na domácí půdě letos. To domácí trochu zmrazilo. Byli nepřesní v kombinaci i koncovce. Vysvobodil je až faul na Samohejla a nařízenou penaltu proměnil Turek. Více gólů v poločasu nepadlo, a tak trenéři domácích museli v kabině trošku zvýšit hlas. Druhá půle už byla trošku o tom, kdy padne uklidňovací druhý gól. Ten dal Josef Král, když běžel na brankáře a po souboji s protihráčem a brankářem míč skončil v brance. Poté se valil útok za útokem, ale tenhle zápas prostě domácí nezastihl v oslnivé formě. Další gól přidal Pavel Samohejl a v závěru se prosadil ještě Lukáš Toman. Čkyně splnila sice povinnost za 3 body, ale dost se nadřela. Další kolo jedem do Záblatí.