6.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2019-2020

--

--

Bělčice si ze Stach odvezly bod, navíc domácí neproměnili penaltu

27

Na Stachách to byl více boj než fotbal a s tím se hostující Bělčice moc nevypořádaly, nakonec jako favorit zápasu si odváží bod. Navíc domácí neproměnili penaltu.

Dražan chytil Záleskému penaltu

V tomto kole se na tradičně perfektně připraveném trávníku představil soupeř, který vyznává technický fotbal založený na přesných přihrávkách a fyzické kondici. Než si na to domácí zvykli, tak prohrávali. Hned v 8. minutě nechali Hanzlíkovi dost času a ten našel ve vápně hlavu Houdy – 0:1. Pak se hra opticky vyrovnala. Ve 20. minutě šel Demeter sám na brankáře, ale prováhal ideální příležitost a skóre se neměnilo. Až o 5 minut později zacentroval Kluibr a Záleský hlavou vyrovnal – 1:1. Těsně před přestávkou kopali Stachovští penaltu, ovšem Záleského nepříliš prudkou střelu Dražan vyrazil.

Ke konci zápasu Záleský netrefil v dobré příležitosti bránu

Po pauze pokračoval vyrovnaný zápas, kdy domácí eliminovali technické přednosti Bělčických nasazením a bojovností. A z této bojovnosti vyplynuly gólové příležitosti, se kterými však Stachovští naložili prachbídně. Vrcholem zmaru byla 80. minuta, kdy se Záleský objevil zcela sám před brankářem, ale vůbec netrefil branku. Tak se soupeři rozešli smírně, i když domácí neproměněné šance hodně mrzely.

Autor: Sokol Stachy