11.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. A, 2019-2020

--

--

--

19

Šňůra Semických se šesti zápasy v řadě bez prohry, z nich s pěti vítěznými, vzbuzovala respekt. Výhrou se Lhenickými na jejich hřišti ji především produktivní a i taktickou hrou prodloužili, když domácí jim k tomu zatím letošní „recidivitou“ při neproměňování gólových šancí napomohli…

První poločas

Vstup do utkání ještě plně nesoustředěným Lhenickým vůbec nevyšel, neboť hned ve 2.´ z nenápadné akce po centru do šestnáctky a nedůsledném odvrácení míče dosti lacino inkasovali gól od nepokrytého Keclíka a hosté šli do vedení (0:1). Po obdržené brance domácí za herní převahy vyvíjeli snahu po vyrovnání. V 10.´ Pořádkovo střelecké zakončení stačila Semická obrana zblokovat, ve 13.´, po centru do šestnáctky, se balón dostal za její hranici k Ryšánkovi, který po „míčové ekvilibristice“ vypálil těsně vedle tyče semické branky, v 15.´ zase při lhenické vydařené akci na ni zcela sám postupoval Pořádek, ale pro „ofsajd“ byl zastaven.  17.´ již domácím kýžené vyrovnání přinesla…   Po Bumbově autovém vhazování do vápna a následném lhenickém vykombinování mezi třemi bránícími hráči se k zakončení dostal Prenner a přesnou střelou z úhlu prostřelil gólmana Dvořáčka (1:1). Ve 27.´ se zrodila další útočná akce domácích, při které za obranu pronikl Mahák, ve výhodné pozici našel Berana, jehož střeleckou koncovku stačili beci srazit do bezpečí. V závěru poločasu mohl Mahák strhnout vedení pro domácí tým. Nejprve (ve 40.´) byl v průniku problematicky zastaven v trestném území dobíhajícím protihráčem a Lheničtí se bez vyslyšení sudího dožadovali penalty, podruhé (ve 44.´) po Prennerově uličce v brejku předstihl obránce, ve vápně vypálil, ale gólman Dvořáček jeho střelu skvěle vytěsnil. A tak se do přestávky odcházelo za smírného stavu 1:1.

Druhý poločas

I v úvodu poločasu druhého byli ofenzivně aktivnější domácí, Lheničtí. Semičtí, vycházejíce především z pozorné defenzivy, vyčkávali útočných výpadů a spoléhali i na střelbu ze střední vzdálenosti. Byli to domácí, co si v 52.´ po Ryšánkem rozehraném trestném kopu za semickou obranu vytvořili šanci nabíhajícím Tůmou do šestnáctky, ten však před Dvořáčkem již nestihl centrovaný míč zasáhnout a usměrnit hlavou mezi tyče. V 57.´ zahrozili Semičtí, když domácí propadli zprava v obraně, naštěstí útočný výpad nezakončili přesnou střelbou. V 59.´, po hosty provedeném rohovém kopu, jejich obraně utekl Mahák, ale i on nezamířil na Dvořáčkovu branku přesně. V 72.´ předvedli Semičtí v protiútoku gólovou produktivitu, neboť v něm Keclíkem vyslaný Císařovský do samostatného úniku jej s jistotou proměnil opět v rozdílovou branku (1:2).   Hned o dvě minuty později (v 74.´) mohli Lheničtí znovu srovnat skóre „v super gólovce“, kdy Bumba, po Prennerově nahrávce, z malého vápna přímo z voleje trefil na brankové čáře gólmana Dvořáčka, od kterého se míč odrazil mimo tyče, a vyrovnání tím pádem nenastalo! Domácí tým se znovu snažil o „smazání“ jednogólového rozdílu, ale pevná soupeřova defenziva i s gólmanem Dvořáčkem v bráně odolávala. Naopak v 81.´ Semičtí využili prostoru v otevřenější lhenické obraně k průniku, aby souboj o centrovaný míč do šestnáctky vyhrál Štumpfal a poslal jej hlavou do sítě (1:3). O prohře domácích, Lhenických bylo rozhodnuto. Opět doplatili především na neproměňování brankových možností na rozdíl od produktivnějších Semických, kteří je i z mála dokázali gólově využít.

AUTOR: JAN BUMBA (LHE)

SK Lhenice
Ivo Čech (trenér): „Jsme zklamaní, je to frustrující, nebyli jsme horším týmem, měli více šancí a přesto nemáme ani bod, bohužel. Začali jsme tragicky a hned v úvodu dostali laciný gól, jinak to nelze nazvat. Pak se dřeme na vyrovnání a těsně před půlí neproměníme gólovou příležitost. Ve druhé půli si jdeme za vítězstvím, máme další dvě vyložené šance na malém vápně, ale hosté trpělivě čekali na naši chybu a díky své fotbalové kvalitě ji potrestali Třetí branka byla obrazem našeho dosavadního podzimního působení, kdy se k nám trochu i odvrací štěstíčko směrem k soupeři. Na to ale nemůžeme koukat, hrajeme o sestup, potřebujeme každý bod a nikdo to za nás neodehraje. Věřím klukům, že ty body uhrajeme hned o dalším víkendu.“

FC AL-KO Semice
Fb Semice: Ve Lhenicích jsme se ujali vedení hned ve 2. minutě, když Pavel Keclík svým novým tetováním na levém stehně dopravil míč do sítě. Domácí dokázali odpovědět ještě v první půli. Na naší pravé straně vykombinovali mezi 3 bránicími hráči autové vhazování, Prenner se dostal do vápna a prostřelil Dvořáčka. V dalších minutách měli více ze hry domácí a to i ve druhé půli. Semičtí ale dokázali ze svých příležitostí vytěžit maximum. P. Keclík vyslal do samostatného úniku Císařovského a hostující kapitán dostal svůj tým do vedení. Poté nás podržel skvělým zákrokem Dvořáček a definitivní pojistku přidal Štumpfal. Po kombinaci několika hráčů se dokázal ve výskoku dostat před domácího brankáře a hlavou rozvlnil síť potřetí.