23.kolo, Středočeský | Kolín | Okresní přebor , 2018-2019

--

Bečváry v Libodřicích nepřekvapily

35. J. Košík , 45. P. Sova , 67. M. Pánek - 81. M. Černý
18

V nedalekých Libodřicích se v derby představily Bečváry. Bezbrankový stav vydržel půlhodiny, ale do přestávky si domácí vypracovali dvougólový náskok, který ve druhé půli udrželi.

Do poločasu 2:0

Libodřice stále ještě pokukují po třetím místě v tabulce a tak nezbývalo než naplno bodovat. A protože v tomto utkání hostily zraněními zdecimované Bečváry, dal se bodový zisk očekávat.

Ale hosté nepřijeli odevzdaní a byli domácím téměř rovnoceným soupeřem. I tak to ale byli Libodřičtí, kteří mohli skórovat jako první. Po pravé straně pláchl Pánek, křížnou přihrávkou našel nabíhajícího Košíka, ale Stoupa se stihl včas přemístit a zakončení zmařil.

Do další možnosti poslal domácí právě bečvarecký gólman. Odkopával míč téměř od rohového praporku, našel ale jen hráče ve žlutém. Ti posunuli míč rychle na Sovu číhajícího na velkém čtverci, ale jemu míč před opuštěnou bránou špatně odskočil a utekl.

Hosté se snažili hrozit z brejků, ale protože byli pomalí a nerozhodní, o míč většinou přišli ještě před zakončením. Šanci na vstřelení gólu měli po přímém kopu z dvaceti metrů, ale Uher napálil míč jen do tyče. A Jahoda, který se dostal až za bránící hráče, trefil jen do nohou dobře postaveného Skočdopoleho.

Hra se ale přesouvala z jedné strany na druhou, nebezpečnější byli ale domácí. Zajímavou situaci přinesla svíce Baška, která padala do šestnáctky hostů. Ze skrumáže se míč nakonec odkutálel mimo tyče. Dobrou střeleckou pozici připravil pro Pánka Pohanka zpětnou přihrávkou, ale Pánek přestřelil.

V náznacích šancí hostů byl Slezák, ale místo střely volil přihrávku a Bečváry o míč přišly. V další akci byl Dědek, domácí ho o míč obrali a rychle vysunuli Pánka. Ten byl na hranici šestnáctky faulován, trestňák trefil jen do zdi, ale odražený míč se dostal k Josefovi Košíkovi, který propálil Stoupu - 1:0.

Hned po rozehrání se dostal za domácí obranu Černý, ale opět váhal se střelou, nakonec přihrával na Jahodu, ale ten byl zablokován. Podobně se vedlo i V. Kšírlovi. Na druhé straně nepřesně pálil z dálky Baško, Stoupa pokryl Pánkovu střelu a Beníšek, který se dostal na hřiště za zraněného Košíka, hned po vystřídání olízl svojí střelou břevno.

Když už se zdálo, že se do kabin půjde s těsným výsledkem, obrali domácí Bečvarecké o míč ve středu hřiště, přišlo rychlé vysunutí Pavla Sovy, který si obhodil Holuba a překvapil bečvareckého gólmana střelou na první tyč - 2:0.

Marná snaha Bečvár

I druhé dějství se odehrávalo v podobném duchu. Hosté se sice snažili, ale jejich kombinace byly kostrbaté a upracované. Kontaktní gól se nedařilo vstřelit a naopak inkasovali potřetí z kopačky Milana Pánka - 3:0.

Snížit a kosmeticky upravit skóre se povedlo až pár minut před koncem, když se konečně prosadil Miroslav Černý - 3:1.

SK Bečváry
Josef Kuba, trenér: Zápas jsme nezačali dobře. Věděli jsme, že hráči Libodřic jsou silní v soubojích a to se i potvrdilo. Chtěli jsme být více v pohybu, abychom se těmto soubojům vyhnuli, ale bohužel jsme nedokázali být tolik na míči, jak bychom si přáli. Menší hřiště domácím vyhovovalo, soubojů bylo hodně a domácí je silou vyhrávali. V prvním poločase byly Libodřice nebezpečnější, my jsme náznaky šancí nedokázali dotáhnout do konce a po zásluze jsme do poločasu 2x inkasovali. Hrát jsme začali až za stavu 3:0 pro domácí. Ale to už bylo o zápase rozhodnuto. Stačili jsme jen snížit na konečných 3:1. Stále nás trápí velká marodka, ale na to se nemůžeme vymlouvat, to je náš problém. Nemáme bohužel dostatečně široký kádr. Ale i tak bylo v našich silách zápas zvládnout lépe.

FK Libodřice
P. Skočdopole [-] - M. Pánek [-] , M. Hovorka [-] (75. M. Matějka [-] ) , F. Šafránek [-] , V. Dittrich [-] , P. Škopek [-] , T. Němec [-] , A. Baško [-] , J. Košík [-] (40. M. Beníšek [-] ) , P. Sova [-] , L. Pohanka [-] (58. M. Hrstka [-] )

SK Bečváry
O. Stoupa [-] - J. Uher [-] , M. Slezák [-] , J. Kšírl [-] , O. Holub [-] (74. J. Kuba [-] ) - J. Dědek [-] , P. Jahoda [-] , V. Kšírl [-] , M. Kšírl [-] - L. Kubásek [-] , M. Černý [-]

ŽK: 16. T. Němec , 57. F. Šafránek , 83. V. Dittrich - 34. J. Uher .
Počet diváků: 55. Rozhodčí: Myška Roman - MLÁZOVSKÝ David (N), ŠMEJKAL Pavel (N).