21.kolo, Plzeňský | Plzeň - Jih | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

--

--

Nepomuk B v zápase se Zdemyslicemi čtyřikrát inkasoval a ze zápasu vyšel bodově naprázdno

11

Před zápasem měly oba týmy stejný počet bodů a vzhledem k tomu, že se oba pohybovaly v druhé polovině tabulky, byly by případně získané body pro jeden nebo druhý tým velmi důležité. Zdemyslice byly v zápase v proměňování šancí lepším týmem a zajistily tak, že tři body zůstanou dnes doma

2 branky domácích

V sobotním deštivém odpoledni se na hřišti ve Zdemyslicích odehrál velmi důležitý zápas mezi domácím týmem a mužstvem Nepomuku B. V tomto utkání se hrálo prakticky o šest bodů, jelikož oba týmy dělil v tabulce pouze jeden bod ve prospěch Zdemyslic. Pro domácí to byl již třetí zápas v řadě, kdy se utkal se sousedem v tabulce, bohužel v předchozích dvou duelech s Klášterem a Stodem vyšli vždy bodově naprázdno a proto chtěli uspět a udělat další krok k záchraně. To hosté přijeli povzbuzeni vysokým vítězstvím v minulém kole nad Lužany 9:0. Domácí na svého soupeře vlétli, lépe se pohybovali i kombinovali. Měli několik rohových kopů, po nichž měl šanci hlavou skórovat kapitán domácích Tomáš Šilhánek, ale jeho hlavička mířila těsně vedle. Poté zazlobili i hosté, za dlouhým míčem za obranu sprintoval hostující útočník David Šmíd, ale Kotora byl u balonu dříve a ve skluzu odvrátil hrozící nebezpečí. Za další dvě minuty se situace opakovala, kdy rychlonohá posila z A týmu Nepomuka David Šmíd opět unikal po levé straně, Kotora včasným výběhem a skokem pod nohy znovu zastavil hostujícího útočníka. Poté už se radovali domácí. V 7. minutě se po ose Lang, Polívka dostal ve vápně do zakončení domácí útočník Tomáš Zelený, který se opřel do míče levou nohou a trefil přesně levou šibenici hostující branky - 1:0! Nedlouho poté ve 12. minutě přišla největší šance hostů v zápase, když se po krásné přihrávce řítil zcela sám od půlky hřiště hostující útočník Jakub Vokurka, ale Kotora jeho nájezd zneškodnil a podržel domácí tým. O tři minuty později v 15. minutě se stejná situace opakovala, ale tentokrát se řítil na hostující branku domácí útočník Michal Valeš, kterému se ale zamotal míč mezi nohy a tak své sóĺo ani nezakončil. Ve 44. minutě si Michal Valeš své sólo zopakoval, když po souboji na půlící čáře přetlačil obránce a podruhé prostřelil Slivoně v brance hostů - 2:0! Ihned poté byl odpískán konec prvního poločasu a do kabin tak odcházeli šťastnější domácí.

Hosté pouze jednou brankou kosmeticky upravili výsledek

Do druhého poločasu byli domácí nuceni prostřídat své řady kvůli zraněním a na jejich hře to bylo znát. Hosté byli lepší v kombinaci, ale do vedení mohli jít paradoxně domácí. V 50. minutě totiž své třetí sólo předvedl opět Michal Valeš, ale jeho prudkou střelu dokázal Dominik Slivoň vyrazit. V 60. minutě přišel zlomový okamžik zápasu. a to červená karta pro hostujícího Petra Váňu za  druhou žlutou kartu. I tak se dočkali hosté snížení. V 61.minutě po chybě domácí obrany postupoval na Kotoru zcela sám z levé strany Jakub Vokurka, tvrdě vypálil na Kotoru, ten jeho střelu ještě dokázal stehny vyrazit, ale vyražený balon uklidil do branky střídající Miroslav Dušek - 2:1 - snížení pro hosty! Poté ještě Václav Švec nepovedeným centrem málem zaskočil Kotoru, ale ten si s jeho nečekanou ranou poradil a konečky prstů vyškrábl míč zpod břevna na rohový kop. Domácí znovu zabrali a oslabené hosty začali znovu přehrávat. Několik náznaků šancí ale góly neskončilo. Až v 77. minutě se krásně uvolnil ve vápně Petr Česal, krásnou křížnou přihrávkou našel nabíhajícího Jana Fialu, který se v těchto situacích nemýlí a zvýšil vedení domácích - 3:1! Za další čtyři minuty v 82. minutě domácí hosty dorazili. Po ose Průcha, Zelený, Čimera posledně jmenovaný běžel sám na branku, zasekávačkou se ještě zbavil dobíhajícího obránce a střelou na zadní tyč stanovil konečný výsledek zápasu na 4:1 pro Zdemyslice.

TJ Zdemyslice
Jindřich Kotora: První poločas jsme začali výborně a šli jsme rychle do vedení. Poté jsme přežili velkou šanci hostů a vzápětí jsme mohli skórovat i my, ale M.Valeš své sólo zahodil. Těsně před půlí však další sólo proměnil a dal nám potřebný klid. Ve druhé půli byli 25. minut lepší hosté, kteří snížili, ale po vyloučení Váňi jsme je opět přehrávali a v závěru dvěma pěknými góly rozhodli o našem zaslouženém vítězství. Nejlepší hráči: FK Nepomuk B: - David Šmíd, TJ Zdemyslice: - Aleš Monhart

FK Nepomuk B
Jiří Slach: Když srovnám zápas dnes a minulé kolo, tak to byly dva naprosto rozdílné zápasy. Dnes to nebyl moc pohledný fotbal ani od jednoho týmu, když tomu určitě nepřidal po celý zápas vytrvalý déšť. První poločas se nám nepovedl. Ve druhém jsme snížili na rozdíl jedné branky, ale po zbytečném vyloučení našeho hráče za řeči jsme již nedokázali srovnat. Červená karta zápas rozhodla a soupeře posadila, jak se tak říká, do sedla.

J. Kotora [-] - T. Zelený [-] , M. Valeš [-] (60. J. Fiala [-] ) , O. Rous [-] (46. J. Jirgl [-] ) , T. Lang [-] , A. Polívka [-] , T. Šilhánek [-] (62. P. Česal [-] ) , R. Šilhánek [-] , I. Průcha [-] , M. Kysela [-] (46. R. Čimera [-] ) , A. Monhart [-]

D. Slivoň [-] - R. Mráz [-] (60. M. Dušek [-] ) , M. Březák [-] (60. V. Březák [-] ) , D. Šmíd [-] , J. Vokurka [-] , V. Švec [-] , P. Panc [-] , J. Polívka [-] , M. Baran [-] , P. Váňa [-] , V. Janoch [-]

ŽK: 38. P. Váňa , 40. V. Janoch . ČK: 60. P. Váňa .
Počet diváků: 125. Rozhodčí: Škoda Pavel - KYSELA Martin (N), SKALA Milan (N).