16.kolo, Jihočeský | Jindřichův Hradec | Okresní přebor , 2018-2019

--

Peč v divoké přestřelce porazila Plavsko

5. V. Tesař (vl.) , 51. V. Kaštánek , 81. P. Písař - 41. M. Trojan , 44. J. Zamazal (p.) , 58. J. Novák , 74. J. Novák , 90. T. Doležal
24

Parádní podívanou si užili fanoušci, kteří v neděli odpoledne dorazili na plavské hřiště. Hostující fotbalisté totiž v napínavém zápase přestříleli Sokol 3:5 a upevnili si druhou pozici v tabulce. Dvě branky vstřelil kanonýr Jiří Novák.

Hosté museli otáčet nepříznivý stav

Hostující celek znal hřiště v Plavsku pouze z vyprávění a na základě různých informací jel do této obce s velkým respektem. Zápas začal velkou aktivitou domácích a po sérii volných kopů se domácí dostali již v páté minutě do vedení, když si po nedůrazu brankáře smolně vstřelil vlastní gól Tesař. Domácí i nadále nepolevovali v aktivitě a nikdo by se nemohl divit, kdyby to bylo v 20. minutě 3:0. Nejprve Tesař zastupoval již překonaného brankáře na brankové čáře a poté domácí útočník selhal před prázdnou brankou. Hráči Peče si s hrou Plavska a s hrací plochou dlouho nevěděli rady a k nějakému většímu tlaku se dostali až v samotném závěru poločasu, v němž dokázali vytěžit z minima maximum. Nejprve se hezkou křižnou ranou trefil Martin Trojan a o pár chvilek později nekompromisně proměnil penaltu, za nařízenou ruku, Jindřich Zamazal. Vzhledem k průběhu první části to bylo pro domácí až kruté.

Přestřelka ve druhé půli skončila lépe pro Peč

Druhou půli se karta obrátila a pečovští již začali mít mírně navrch. Gól na 3:1 vstřelil Josef Novák, když si při jeho střele z přímého kopu vybral slabší chvilku brankář a chytatelnou střelu pustil za svá záda. Hosté ovšem brzy kontrovali a po pěkné individuální akci snižoval aktivní Vojtěch Kaštánek. V 74. minutě ovšem přišla velká chvilka Jiřího Nováka. Doležal vyhrál hlavičkový souboj na hranici velkého vápna, míč si přebral Pepa Novák a vyslal svého bratra na zteč, který zvyšoval fantastickou střelou do vzdálenější šibenice alá van Bronckhorst na MS 2006 - 4:2. Ale domácí se opět dokázali vrátit do zápasu a i v tomto případě výstavní brankou. Petr Písař se postavil k přímému volnému kopu a milimetrově přesně trefil horní roh brány. Definitivní tečku za zápasem udělal Tomáš Doležal, který v poslední minutě usměrnil hlavou nadýchaný centr za obranu z kopačky Dušana Lovětínského, který byl na hřišti asi osmnáct vteřin.

Autor: Josef Novák

FC Peč
Trenér: Dlouho jsme se prali s velikostí a kvalitou hřiště. Naštěstí jsme přežili začátek utkání pouze s jednou inkasovanou brankou, protože soupeř byl v první půlhodině daleko lepší a kdyby vedl 3:0 (a určitě k tomu šance měl), tak už bychom zápas hodně těžko na úzkém hřišti doháněli. Zápas se mi celkově hodnotí těžko. Po třiceti minutách mohlo být rozhodnuto a jeli bychom domů s prázdnou. Naše vedení 2:1 v půli bylo nezasloužené. Druhou půli už byl sice náš výkon lepší, ale body jsme získali spíše za bojovnost, než za fotbalový um. Závěrem bych chtěl vyzdvihnout férovost domácích kluků a přeji jim, aby se dočkali renovace areálu o kterém místí mluvili.