21.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

--

Favorizované Malenovice se na výhru nad Kostelcem u Holešova hodně nadřely

15

Poslední tým tabulky z Kostelce u Holešova přijel do Malenovic a neměl zde co ztratit. Domácí se v prvním dějství propracovali ke gólu až s odchodem do šaten. Ve druhém poločasu hosté otočili vývoj zápasu ve svůj prospěch. Domácí srovnali třináct minut před koncem. Rozuzlení přinesla branka malenovického Tormy tři minuty před koncem duelu.

Domácí dali branku do šatny

"V sychravém odpoledni jsme hrstce fanoušků velkou radost nepředvedli. Ti předpokládali vč. domácích hráčů, že utkání bude jednoznačná záležitost, opak byl však pravdou. Domácí sice začali výraznou územní převahou a bylo otázkou času, kdy padne první branka. Ta po již tradičním neproměňování šancí díky lehkovážnosti padla až těsně před půlí. V poločase opojení vedením jsme si mysleli, že je hotovo a soupeř se porazí sám. Jenže hosté po příchodu z kabin vstřelili po neuhlídaném rohu gól a domácí byli zaskočeni. Za pár minut přišel blesk z čistého nebe, kdy po chybě domácí obrany proměnil sólový nájezd Gerát a hosté zaslouženě vedli lekcí z produktivity", hodnotí první dějství fotbaloví činovníci z Malenovic.

Domácí otočili průběh utkání v posledních minutách

"Domácím pomohlo dvojité střídání a oživení dorostenci. Hosté v devíti zavřeli své pokutové území s úmyslem ubránit vedení do konce, kdy na hrotu číhal jediný Gerát. Paradoxně on mohl rozhodnout, kdy opět po chybě obrany postupoval na Juráně sám a pouze ho nastřelil. Zde platilo nedáš-dostanes, kdy z protiútoku zakončoval prudký přízemní centr od Tormy agilní střídající Otrusina. Nápor domácích stupňoval a očekávané penalty nedopřál Torma, který se v pokutovém území otočil kolem obránce a prostřelil pouhé dvě min před koncem Kopřivu. Hosté si oproti nám body zasloužili. My jsme soupeře maximálně podcenili, situace řešili lehkovážně a hlavně zklamali diváky", viděli nepříliš povedené utkání malenovičtí funkcionáři.

FC Malenovice
facebook Malenovic: A v odpoledním zápase zdolal A-tým po tuhém boji Kostelec u Holešova. Zde se objevilo podcenění zkušeného soupeře, který dokázal každé naše zaváhání neskutečně využít. Zákrok Adama Juráně za stavu 2:1 pro soupeře nás nakopl k velkému obratu. I takové zápasy jsou, ale důležité je, že po týmovém výkonu v posledních minutách se zápas dokázal otočit.

SK Moravan Kostelec u Holešova
Tomáš Marek, hráč: Utkání jsme měli dobře rozehrané, v závěru jsme nakonec přišli o všechny body.

A. Juráň [-] - Š. Dočkal [-] (27. J. Mňaček [-] ) , R. Střelec [-] , D. Paták [-] , M. Struška [-] - M. Bartek [-] , P. Menša [-] , . Novak [-] (64. L. Otrusina [-] ) , V. Hradil [-] (89. M. Daněk [-] ) - P. Páleníček [-] (64. A. Šenkeřík [-] ) , D. Torma [-] -

L. Kopřiva [-] - J. Hradil [-] , M. Ragoš [-] , R. Zmeškal [-] , M. Václavíček [-] , M. Hradil [-] , M. Gerát [-] , L. Odložilík [-] (64. D. Marek [-] ) , T. Marek [-] , D. Valoušek [-] , R. Šimčík [-]

ŽK: 83. A. Šenkeřík , 89. D. Torma .
Hráči zápasu: A. Juráň , D. Torma - M. Gerát .
Počet diváků: 45. Rozhodčí: DOSTÁLEK Josef - HAVRLANT Jan, GISTR Zdeněk (N).