17.kolo, Zlínský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

--

Malenovice v záchranářském duelu udolaly Příluky

14

Zlínské derby se hrálo v Malenovicích a ve hře bylo opravdu hodně, neboť oba celky potřebují body k záchraně jako sůl. V první půli se 120 přítomných diváků branky nedočkalo a o všem podstatném se rozhodlo až ve druhém dějství. V 70. minutě byl hostím vyloučen za hrubé nesportovní chování Kiza a domácí dokázali přesilovku zužitkovat. Nejdříve se trefil Kostka a po něm Bartek. Kosmetickou úpravu výsledku dal až v závěru hostující Dvořáček a na vyrovnání již hostím nezbylo dost času.

V první půli branka nepadla

Miroslav Šenkeřík, vedoucí mužstva Malenovic: „Zápas se asi o dvacet minut opozdil, jelikož na hrací ploše přistál vrtulník a záchranka kvůli popálení dítěte na nedalekém sídlišti. My jsme byli po celý první poločas lepší, jen jsme se nemohli střelecky prosadit. Soupeř měl jen ojedinělé šance po našich chybách. Druhý poločas už byl vyrovnanější, přesto v 70. minutě jsme šli do vedení brankou Páleníčka. Když vytahoval míč ze sítě, brankář hostů jej inzultoval a dostal červenou kartu. Druhý gól jsme pak přidali po brejku Bartekem o osm minut později. V 90. minutě hosté snížili Dvořáčkem z přímého kopu. Už se ani nerozehrávalo a rozhodčí odpískal konec.“

Domácí byli střelecky efektivnější, když vstřelili dvě branky

V prvním poločasu tak velmi solidní návštěva na utkání v Malenovicích branka neviděla, i když si oba celky vytvořily řadu dobrých příležitostí. O všem podstatném se tak mělo rozhodnout ve druhém dějství. "Jsme naštvaní na sebe v tomto utkání, v podstatě jsme si to prohráli sami. V první poločase jsme měli snad čtyři šance, které volali po gólu. Kdyby naši střelci neselhali, mohli jsme vést po první půli klidně 0:3 a nikdo by se nedivil. Ale šance jsme nedali a tak přišel zákonitě trest a šanci na body využil soupeř. Pokud se zlepšíme v útoku, pak musíme začít vyhrávat o ničem jiném to není", viděli průběh duelu v Malenovicích funkcionáři FK Příluky.

FC Malenovice
facebook Malenovic: Důležitá výhra v boji o zachování soutěže proti nebezpečným Přílukám.

FK Příluky
Jaroslav Brabec, funkcionář: Doplatili jsme v tomto utkání na neproměňování našich šancí, kdy naši kanonýři selhali. Soupeř byl v zakončení přesnější a trestal naše chyby.

J. Mňaček [-] - D. Paták [-] , M. Struška [-] , R. Střelec [-] , J. Blaha [-] - M. Bartek [-] , . Novak [-] , P. Menša [-] , J. Kostka [-] - D. Torma [-] , P. Páleníček [-]