25.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2018-2019

25

Plzeňský celek si po výhře 3:0 odváží velmi cenné tři body z Chotíkova

První poločas skončil i přes velké šance bez branek

V Chotíkově se na skvěle připraveném trávníku představil Rapid Plzeň.

Domácí začli lépe a v 10. minuě mohli jít do vedení, jelikož Harmady fauloval ve vápně Kučeru a sudí nařídil pokutový kop. Ten však skvostně lapil Beke.

Rapid se brzy po této situaci dostal do dobré přiležitosti, Matějka ale zatím jen ladil mířidla a Krásl zůstal nepřekonán.

Vyrovnaná první polovina tak skončila 0:0.

Matějka rozhodl

Druhé dějství nabídlo podobný obraz hry, jako to první.

V 56. minutě padla první branka utkání a to na straně hostů. Pěknou kombinaci po ose Harmady - Klekner - Matějka zakončil poslední jmenovaný a Krásl byl bez šance.

Pár minut poté to již bylo o dva góly. Z dalšího brejku odeřil znovu Matějka a opět to bylo po přihrávce od Kleknera.

Hra se poté trochu přiostřila a k vidění bylo mnoho žlutých a dokonce i tři červené karty. Ty obdržel nejprve Šulan s Matějkou a v 90. minutě i Šinedlář.

Pojistku pro plzeňský celek přidal v 84. minutě výborně hrající Klekner a zápas skončil pomeřem 3:0 pro Rapid Plzeň.

FC Chotíkov 1932
Petr Nykles, trenér domácích: V tomto zápase rozhodovaly maličkosti a bylo to o prvním gólu. K tomu jsme měli blíž, ale bohužel jsme zahodili penaltu a další jednu, dvě šance. Soupeř nás poté potrestal z brejků. Přijde mi, že do toho dáváme méně srdíčka než ostatní celky a to je ten důvod, proč se přibližujeme pásmu baráže.

SK Rapid Plzeň
Ladislav Hajšman, hráč hostí: Po nepovedeném domácím zápase s Nýrskem, jsme potřebovali v Chotíkově nutně bodovat. První půle byla vyrovnaná. Soupeř nám dělal problémy svým pohybem a my byli často všude druzí. Na druhou stranu jsme si vytvořili nadějné šance ale brankář soupeře byl všude. Soupeř přitom mohl jít do vedení už na začátku. Pokutový kop ale skvěle zneškodnil náš gólman Beke. Ve druhé půli jsme zlepšili obrannou činnost a po krásných 3 akcích jsme dotáhli zápas do konečného výsledku 3:0 a odvážíme si tak velmi důležité 3 body.

J. Krásl [-] - J. Šulan [-] , V. Týml [-] (69. J. Bachroň [-] ) , M. Šlajs [-] (63. D. Chotěborský [-] ) , K. Rozboud [-] , M. Prais [-] , M. Prais [-] , J. Pechler [-] , P. Kučera [-] , J. Kluska ml. [-] , P. Černý [-] (69. O. Vodička [-] )

P. Beke [-] - T. Keckstein [-] , J. Buček [-] , M. Gesl [-] (78. D. Tarhaj [-] ) , J. Šindelář [-] , J. Harmady [-] , M. Čupalka [-] , R. Klekner [-] (88. M. Špicl [-] ) , T. Do [-] , L. Hajšman [-] , D. Matějka [-]

ŽK: 45. J. Pechler , 60. K. Rozboud , 68. P. Černý , 74. J. Šulan , 84. J. Krásl - 54. J. Buček , 80. D. Matějka . ČK: 81. J. Šulan - 81. D. Matějka , 90. J. Šindelář .
Počet diváků: 85. Rozhodčí: Mazanec Marek - HÁJEK Zdeněk, PENA Miroslav.