24.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2018-2019

Remíza mezi Olešnicí a Řečicí

16

Olešnice v boji o první místo zaváhala, když doma pouze remizovala 3:3 s Řečicí

1:2 po poločase

Zápas v horkém počasí začal šancemi domácích hráčů, které zůstaly nevyužité. Nejprve se do slibné šance dostal Husa, který pokazil přihrávku pod sebe. Další nevyužitou šancí se mihnul Brousek. V 10. minutě zahrával Husa rohový kop, centrem našel kapitána domácích Bahenského, jeho hlavička šla ale pouze do horní tyče. V 16. minutě se do šance dostali i hosté a pozemní střela Bílka skončila u tyče – 0:1. Domácí se dál tlačili do útoku, Horelica se dostal do šance, na jeho střílenou přihrávku Brousek nedosáhl a míč tak jen těsně minul branku. O chvilku později vyrazil Brouskovo hlavičku hostující gólman Mazánek pouze k Husovi, na jeho vrácenou přihrávku ale zareagoval pouze hostující obránce a míč kousek od brankové čáry odkopl. Ve 25. minutě se do druhé šance dostali hosté. Špatně odehraný míč se dostal ke kapitánovi hostů Madarovi, jenž se střelou k tyči nemýlil – 0:2. Opaření domácí se na zvrat nezmohli, dlouho se jim nedařilo překonat hostující obranu. Až ve 45. minutě našel krásným centrem Buřič Syrovátku, jenž se hlavou nemýlil – 1:2.

Gól před koncem znamenal remízu

Druhý poločas se domácí snažili o vyrovnání, hosty prakticky do ničeho nepustili. Vyrovnání přišlo v 64. minutě, kdy opět Buřič našel přesným centrem Syrovátku, který znovu hlavou vyrovnal na 2:2. Domácí se dál hnali za brankou, ale nedařilo se jim překonat brankáře či obranu hostujícího celku. V 80. minutě měl velkou šanci Horelica, kterého našel přesným centrem znovu Buřič, domácí útočník ale hlavou minul branku. Až v 85. minutě se do úniku dostal střídající Jindra, který si přehodil brankáře Mazánka, jenž ho fauloval a rozhodčí nařídil pokutový kop. K němu se postavil zkušený Syrovátka a třetí brankou dokonal hattrick – 3:2. Kdo si myslel, že je to tečka za utkáním, tak se hluboce mýlil. Hosté přepnuli do vyrovnávacího módu a dostali domácí pod tlak. Vyústěním toho byla 89. minuta, kdy se po velké chybě domácích dostal při skrumáži ke střele Roubík, jeho pokus zblokoval Buřič, ale míč se odrazil k nehlídanému Šerglovi a ten prostřelil domácí brankáře Janečka – 3:3. Domácí se ještě nadechli k obratu, zahrávali dva rohové kopy, ale šanci nevyužili. Za zmínku stojí druhý rohový kop, kdy hostující útočník ve vápně srazil Lechnera, tento faul ale zůstal bez povšimnutí. Zápas tedy skončil remízou.

TJ Sokol Olešnice
Ondřej Husa (hráč): Dobře jsme věděli, že pokud se nám zápas povede, tak zůstaneme na prvním místě. Sami jsme se ale dostali pod tlak, úplně zbytečně. Nedařilo se nám, hráli jsme doslova ho..o, přesto jsme měli v první půli několik gólovek, bohužel jsme je neproměnili. Za to hosté dali dvě branky, hráli v klidu. Druhý poločas jsme se zlepšili, povedlo se nám zápas otočit. Pro rejpaly z Jindřichohradecka penaltou, která byla naprosto jasná. Mrzí mě, že místo toho, abychom zápas už v klidu dohráli, tak jančíme, uděláme žákovskou chybu a hosty necháme vyrovnat. To je obrovská škoda, která nás může v konečném součtu mrzet. Teď jedeme do Studené, kde to určitě nebude jednoduché, takže jsme si cestu zkomplikovali. Nicméně si za to můžeme sami, takže se oklepeme, připravíme se na sobotní zápas a doufám, že zlepšíme zejména důraz, který nám v tomto zápase prostě chyběl. Dále mě mrzí hlavně také zranění kapitána Bahňáka, který v prvním poločase střídal kvůli zranění kolena. Za hráče zápasu volím Mirka Syrovátku, který dal hattrick a Máru Buřiče, který mu na dva góly hezky přihrál. Za hosty je to kapitán Madar, který odehrál velmi slušný zápas.

D. Janeček [-] - M. Buřič [-] , M. Lechner [-] , B. Bahenský [-] (15. M. Hanzal [-] ) , J. Lust [-] - T. Kačírek [-] , R. Horelica [-] , S. Drtina [-] , M. Syrovátka [-] , O. Husa [-] (76. D. Jindra [-] ) - R. Brousek [-] (36. L. Picek [-] ) -