26.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

--

Vlachovo Březí se rozloučilo s I.B třídou vítězně

21

Zápas o čest se podařilo vyhrát Vlachovu Březí. Nakonec domácímu celku záchrana těsně unikla a musí se minimálně na rok s I.B třídou rozloučit.

V první polovině branka nepadla

Karty byly rozdány. Domácí spadávají, hosté se zachránili. Proto se očekával bezstarostný útočný fotbal z obou stran. To se také potvrdilo. Hostující tým nastoupil s hráči z lavičky, přesto si vytvořil v 1. poločase minimálně 5 vyložených šancí. Ale kanonýři Šíp se Záleským seděli na lavičce a nemohli uvěřit, co všechno se dá zahodit. A že toho bylo. Domácí byli v klidu, protože věděli, že tenhle tým jim gól nedá.

Domácí dvakrát udeřili brzy po přestávce

Po přestávce naopak sami udeřili v 47. a 50. minutě, kdy Brzobohatý a po něm Beránek je poslali do vedení 2:0. Pak konečně Stachy prostřídaly, ale to již bylo pozdě na zvrat. Březí si vedení zkušeně hlídalo a šance hostů končily stejně jako v 1. poločase. V úplném závěru přišel super kiks hostujícího stopera a Hubáček sám na brankáře nezaváhal – 3:0. V poslední minutě navíc z pokutového kopu Kužvart stanovil konečný výsledek – 4:0. Pro hosty byl výsledek krutý, ale pro znalce kopané bylo až úsměvné sledovat neschopnost některých stachovských fotbalistů v rozhodujících okamžicích hry.

Autor: Sokol Stachy