17.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

--

Sedlice díky pozdní brance Josefe Němce odváží z Vl. Březí bod

28

Vlachovo Březí dlouho hlídalo hubený výsledek 1:0. Nakonec se body dělily, protože se ke konci zápasu trefil J. Němec.

Domácí poslal do vedení František Daniel

Sedlice doma na podzim Vlachovo Březí rozdrtila 5:0. Dosud Sedlice neztratila ani bod, ale Vlachovo Březí doma body jen tak nerozdává. Začátek byl poměrně vyrovnaný, přesto fotbalověji vyspělejší mužstvo bylo hostí. Domácí přes svou bojovnost se dostali do vedení, když si míč vyměnil Majer s Martínkem a zakončoval František Daniel, který se trefil přesně. Zhruba o deset minut později ve 39. minutě napřáhl Majer a trefil břevno Vančátovy branky.

Šest minut před koncem vyrovnal Josef Němec

Ve druhém poločase se začala projevovat více a více forma Sedlice, která svého soupeře začala mačkat. Jenomže hostující hráči buď nepřesně zakončili, nebo je vychytal brankář Kouba. V 82. minutě se postavil ke standardní situaci čtyřiadvacetiletý Filip Rakovan, ale neúspěšně. V 84. minutě hosté využili svoji převahu a dočkali se vyrovnávacího gólu, když se trefil Josef Němec.

Sedlice v příštím kole doma přivítá Bělčice. Vlachovo Březí jede do Strunkovic.

FC Vlachovo Březí
FC Vlachovo Březí: Věděli jsme, že Sedlice má dobrý tým, na jaře neztratila ani bod. První poločas jsme byli rovnocenným soupeřem, dokonce jsme se ujali ve 27. minutě vedení, po kombinační akci Majer – Martínek – Majer, výstavním gólem zakončil Daniel. Obě mužstva si vytvořila slibné brankové příležitosti, které nevyužila. Domácí mohli pojistit vedení ve 39. minutě, kdy Majer nastřelil břevno. Po změně stran byli hosté lepší, měli více ze hry, jejich střely však mířily vedle nebo je svými zákroky zlikvidoval domácí gólman Kouba. V 82. minutě zahrozil ze standardní situace Rakovan, o dvě minuty později se už hosté vyrovnání dočkali, když se střelecky prosadil Němec. Do konce utkání ani jeden nedokázal vítězství strhnout na svoji stranu a soupeři se tak rozešli smírně.

J. Kouba [-] - A. Kravčenko [-] , R. Kalčík [-] , L. Majer [-] , F. Daniel [-] , O. Pečený [-] , J. Hubáček [-] (86. M. Toman [-] ) , Š. Kužvart [-] , J. Psutka [-] , L. Martínek [-] , P. Dejmek [-]