25.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2018-2019

--

--

--

--

Nová Včelnice vyzrála na Bernartice, které i přes prohru mají třetí příčku ve svých rukách

11

Nová Včelnice se chtěla dnes rozloučit před domácími fanoušky výhrou. Bernartice ovšem bojují o třetí příčku a tak se dal očekávat tuhý boj

Bernartice brzy inkasovaly

Nová Včelnice chtěla před startem jarní části bojovat o umístění maximálně do třetího místa. Bohužel tato část sezóny týmu nevychází podle představ a s umístěním není spokojeno. V předposledním hracím kole přivítala na domácí půdě Bernartice, které byli před tímto utkáním blízko bronzové příčce. Hosté ovšem nastoupili ve velice oslabené sestavě a ať už z pracovních důvodů nebo vinnou zraněním, tak k zápasu dorazilo pouze torzo základní jedenáctky a do utkání musel nastoupit i trenér Petr Vašíček. Utkání se začalo vyvíjet lépe pro domácí borce,k třetí šli do vedení již v 9.minutě zásluhou Ondřeje Blažka 1:0. Na domácích byla znát nervozita, jelikož chtěli před zraky domácích příznivců za každou cenu zvítězit. Jenže soupeř z bernartic, ačkoliv výrazně oslabený, byl velice vyrovnaným soupeřem. Ve 22.minutě domácí zvýšili své vedení, když druhou branku přidal Marek Petráš a Včelnice si tak odnášela do druhého poločasu nadějný výsledek 2:0.

Role se obrátily a první trefovali hosté

Ve druhém poločase si týmy prohodily své role a Bernatice byly tím týmem, který po šesti minutách hry snížil brankou Jakuba Nováka na 2:1 a dostaly se tak na dostřel. Domácí byli touto brankou zaskočeni a soupeř se dostal velice rychle do tempa. Bernartice po této brance vyzkoušely párkrát zaútočit, ale ačkoliv byla jejich touha vstřelit vyrovnávací branku silná, nestalo se tak. Jelikož se vyrovnání nekonalo, vzali si míč do parády domácí borci, kteří využili chyby a v 71.minutě vrátili dvoubrankové vedení na svou stranu, když druhou branku v utkání vstřelil Ondřej Blažek. Nová Včelnice dnes dokázala potrestat chyby, kterých se hosté dopustili a to rozhodlo utkání. Domác hráči tak zvládli utkání a připisují si tři body do tabulky. V posledním utkání zavítají na fotbalový trávník do Tábora. Bernartice dnes sice nevyhrály, ale stále zůstávají v boji o třetí příčku, kde jim stačí zvítězit proti Milevsku, jelikož jejich sok z Lišova dnes také padl.

TJ Sokol Bernartice
Petr Vašíček - trenér, hráč: Do dnešního utkání jsme ztratili celkem pět hráčů z důvodu pracovního vytížení nebo zranění během týdne. Ačkoliv nám chybělo mnoho hráčů ze základu, byli jsme dnes vyrovnaným soupeřem, bohužel jsme udělali dvě chyby, které soupeř dokázal potrestat a po třetím inkasovaném gólu bylo po zápasu. V posledním utkání nás čeká Milevsko, které musíme porazit, to je náš cíl !