24.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2018-2019

--

--

Bernartice udolaly Chýnov, který končí v této sezóně na druhé příčce

14

Chýnov si držel ještě naději na na postup, ale Bernartice chtějí příčku. Proto dnešní výhra mohla hodně napovědět

Bernartice nedokázaly využívat šancí

Veliká bitva se očekávala od 24.kola mezi Bernarticemi a Chýnovem. Domácí celek sbírá v jarní části jednu výhru za druhou a dotáhl se na třetí příčku. Chýnov si držel prozatimní druhé místo a díky zaváhání Sezimova Ústí v posledním kole držel ještě naděje na postup do krajského přeboru. Do utkání vstoupily lépe Bernartice, které pokud chtějí bojovat na dálku s Lišovem o bronzový post, musejí za každou cenu vyhrát. Na hřišti byli proto domácí aktivnější a v prvním poločase si vytvořili několik příležitostí, která ovšem žalostně zahazovali a dávali tak možnost Chýnovu, aby se ujal vedení. První branku jsem ovšem v prvním poločase neviděli a tak se odcházelo do šaten za stavu 0:0.

Domácí se ujali vedení, Chýnov si v závěru vytvořil obrovský tlak

Ve druhém poločase pokračovali domácí borci ve své aktivitě, ale buď své šance zahazovali nebo je vychytal hostující Jiří Průša. Nakonec se dočkali a to až v 60.minutě kdy domácí fanoušky rozjásal Jakub Novák a nasměroval Bernartice k vítězství. Chýnovu zbývalo do konce utkání ještě mnoho času a rozhodně nic nezabalil. Naopak vyrovnal hru a najednou přicházely i šance na vstřelení branky. Chýnov si v závěrečných minutách vypracoval obrovský tlak a domácí se mohli strachovat o výhru. Ovšem všechny akce ustáli a získali velmi důležité vítězství, které je udrželo v boji o třetí místo. Chýnov se v této sezóně umístil na druhém místě, jelikož Sokol rozstřílel Ševětín 6:1 a zajistil si tak postup do krajského přeboru.

TJ Sokol Bernartice
Petr Vašíček - trenér: Od utkání jsme očekávali, že bude velice těžké. Pokud chceme hrát o třetí místo, musíme vítězit za tři body a také jsme tak přistupovali k utkání. V prvním poločase jsme až žalostně zahazovali šance, naštěstí se nám podařil dát první gól ve druhém poločase. Chýnov ještě v závěru hrozil několika šancemi, ale ty se nám podařilo ustát a tak jsme díky výhře stále ve hře o třetí místo

T. Fučík [-] - P. Brož [-] , P. Homola [-] , K. Trantina [-] , T. Češka [-] (46. V. Ťupa [-] ) - T. Pěchota [-] (83. J. Růžek [-] ) , J. Peterka [-] , D. Smrčina [-] (88. J. Psohlavec [-] ) , D. Kukrál [-] - J. Novák [-] , A. Rakovan [-] (74. M. Buriánek [-] ) -