1.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. D, 2018-2019

--

Lomnice zvítězila v Olešnici

1. R. Brousek (p.) - 20. P. Pancíř , 44. P. Pancíř , 90. J. Burda
25

Zápas dvou týmů z vrchu tabulky mezi Olešnicí a Lomnicí dopadl lépe pro Lomnice, která vyhrála 1:3.

Lomnice otočila poločas ve svůj prospěch

Zápas začal pro domácí nejlépe, jak mohl, rozehraný míč nakopl kapitán Bahenský na Koktavého, který po chybě hostujícího hráče unikl do pokutového území, kde byl sražen. Rozhodčí Kovařík neváhal a ukázal na penaltový puntík. K tomu se postavil zkušený Brousek a střelou k tyči otevřel skóre – 1:0. Na těžkém terénu se lépe dařilo hráčům Olešnice, ale i mladý tým Lomnice ukázal, co umí. Ve 20. minutě se uvolnil Pancíř a střelou kolem gólmana Krauskopfa vyrovnal – 1:1. O chvilku později vyhlavičkoval Smolen míč z brankové čáry. Dále následoval spíš boj ve středu hřiště, a když už to vypadalo na remízový poločas, udeřili hosté podruhé. Krejník našel přesným pasem Pancíře, jehož nechytatelná hlavička vymetla pavučiny v brance domácího brankáře – 1:2.

Lomnice dokázala vedení navýšit

V druhém poločase to byl opět souboj spíše po vápna, plný tvrdých zákroků, čemuž pomohl i podmáčený terén. Až na několik slibných standardních situací a rohových kopů se domácí, ani hosté nedostali do vyložené šance. V 90. minutě udeřil Burda, který pečetil na konečných 1:3.

TJ Sokol Olešnice
Ondřej Husa (hráč): Zápas se hrál na těžkém terénu, vypadalo to, že to více bude vyhovovat nám. Hosté se ale vyrovnávající brankou probudili a ukázali, že i když mají mladý mančaft, hrají velmi dobře a umístění v tabulce jim patří po zásluze. Dnešní zápas vyhráli zaslouženě, takže jim patří gratulace. Rád bych za skončenou podzimní sezonu poděkoval všem sponzorům a hlavně fanouškům, kteří nás podporují v hojném počtu a jezdí s námi i na venkovní utkání. Opravdu velké DÍKY všem.

TJ Tatran Lomnice nad Lužnicí
Michal Rybák (trenér): tkání se hrálo na velice těžkém terénu a proti nepříjemnému soupeři, který hrál důrazně, ne však zákeřně. Bohužel jsme již v 1 minutě inkasovali po chybě v obraně a následném pokutovém kopu. Naštěstí nás branka nijak nesrazila, spíše naopak a od té doby se naše hra a tlak na soupeře zvětšoval a ve 20 minutě jsme po krásné kolmici Šálenýho a přesném zakončení Pancíře srovnali na 1:1. Po zbytek poločasu se hra odehrávala spíše od vápna k vápnu, boj ve středu hřiště. Ve 44 minutě jsme předvedli nádhernou akci po křídle, kdy po příhrávce Burdy z lajny centroval Krejník a na balon si krásně naběhl Pančíř a hlavou nás poslal do vedení. Ve druhém poločase se dá říci, že jsme si takticky výsledek hlídali, soupeře jsme nepustili do zádné šance. Olešnice hrozila pouze ze standartních situací, které jsme ale s přehledem dokázali ubránit. Naopak se nám ještě v 90 minutě po krásně zahrané standartní situaci (jako přes kopírat z minulého zápasu s Třeboní) podařilo vedení navýšit. Centroval Krejník a hlavou zakončoval Burda. Myslím si, že naše vítězství bylo zasloužené, i když nám Olešnice opravdu nedala nic zadarmo. Na závěr bych chtěl poděkovat všem, kteří se na povedeném podzimu v Lomnici podíleli. Vedení TJ, naší skvělé paní vedoucí, všem mým asistentům a především hráčům, kteří to se mnou občas nemají jednoduché

M. Krauskopf [-] - P. Smolen [-] , M. Buřič [-] - M. Lechner [-] (74. P. Fiala [-] ) , M. Koktavý [-] , T. Kačírek [-] - M. Hanzal [-] (87. L. Picek [-] ) - R. Horelica [-] , S. Drtina [-] (46. O. Husa [-] ) , B. Bahenský [-] , R. Brousek [-] (74. J. Lust [-] )

M. Malec [-] - F. Leiš [-] , V. Božovský [-] (60. M. Prášek [-] ) , J. Burda [-] , M. Šálený [-] , P. Krejník [-] , P. Pancíř [-] , J. Marsa [-] , P. Hrubý [-] (89. J. Burda [-] ) , L. Čáp [-] , T. Vačkář [-]

ŽK: 79. P. Hrubý .
Počet diváků: 60. Rozhodčí: Kovařík Zdeněk - ŘEHOŘ Petr, ŠKUTHAN Jaroslav.