12.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2018-2019

--

Horní Planá dostala doma od Netolic devět branek

5. V. Vlášek , 34. J. Urban , 48. J. Varyš , 66. J. Varyš , 79. M. Dvořák , 82. J. Varyš , 84. J. Varyš , 86. J. Varyš (p.) , 87. R. Gansner
26

Horní Plané se po postupu z okresní soutěže vůbec nedaří a nic na tom nezměnil ani zápas proti Netolicím. Tým Netolic v poslední kole doma překvapivě prohrál s týmem Zlaté Koruny a chtěl co nejrychleji na tuto ztrátu zareagovat a ztracené body získat ve venkovním zápase. To se hostům povedlo a na hřišti Horní Plané si otevřeli doslova střelnici.

Václav Vlášek a Jiří Urban dostali hosty do vedení

Hostující celek začal velice aktivně a první branku vstřelil už v 5. minutě zkušený střelec Václav Vlášek 0:1. Hostující celek pokračoval v aktivním výkonu a domácím se moc nedařilo dostat do hry. Hosté měli více ze hry, ale nedařilo se jim přidat druhou branku. Nakonec druhá branka hostí přišla v 34. minutě. To se do míče při přímém kopu opřel hostující dělostřelec Jiří Urban a bylo to 0:2. Hosté se hnali za další brankou, ale do poločasu se už stav zápasu neměnil.

Hostujicí celek nastřílel za druhý poločas sedm branek

Druhý poločas se čekalo, že domácí celek se pokusí s výsledkem něco udělat. Hostujicí tým byl, ale razantně proti. Krátce po příchodu z kabin se trefil po akci Jirkovského nejlepší střelec Netolic Jakub Varyš a bylo to 0:3. Domácí celek se pokusil ještě zabojovat, ale v 66. minutě jeho snažení definitivně ukončil znovu Jakub Varyš 0:4. Hostující celek se hnal neustále do útoku a ve svých šancích byl efektivní. Pátou branku přidal krátce po svém příchodu na trávník střídající Miroslav Dvořák 0:5. Poslední desetiminutovka byla pro domácí, jako ten nejhorší sen. Nejprve se v 82. minutě trefil po další přesné přihrávce Jirkovského Jakub Varyš a dovršil svůj hattrick 0:6. To, ale střelci Netolic nestačilo a za další dvě minuty přidal Jakub Varyš už svou pátou branku v utkání 0:7. Za další dvě minuty byla odpískána proti domácím penalta po faulu na Varyše a sám Jakub Varyš penaltu proměnil a přidal už svou pátou branku 0:8. Definitivní tečku za zápasem dal další střídající hráč hostí Rico Gansner 0:9. Hostujícímu celku skvěle fungovala záloha, kde hrála prim dvojice Jirkovský a Baloušek. Jejich akce pak spoluhráči přesně zakončovali. Jakub Varyš se dostal do čela tabulky střelců, když na svém kontě má už dvacet branek. Za týden Netolice doma přivítají druhého nováčka Dolní Dvořiště. Horní Planá se pokusí napravit reputaci, proti rezervě Malše Roudné.

1. FC Netolice
Radek Varyš (trenér): Soupeř ze dna tabulky nám vzdoroval pouze první poločas. Ve druhém poločase se všechno zlomilo třetím gólem a poté to už byla exhibice. Včas jsme prostřídali, aby si zahráli úplně všichni a i náhradníci ukázali svou kvalitu. Konečně jsme odehráli zápas s nulou, což mi udělalo obrovskou radost. Dobře zahráli úplně všichni a přispěli kolektivním výkonem k vysokému vítězství. Střelecky se zaskvěl Jakub Varyš. Škoda, že nám nebylo přáno minulý týden doma proti Zlaté Koruně, protože takové zápasy bychom měli vyhrávat, pokud se chceme pohybovat na čele tabulky. Vyhrát o devět branek je pěkné, ale důležité jsou hlavně zápasy, kde rozhodují jeden, dva góly.