11.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2018-2019

--

--

Boršov nad Vltavou si doma poradil s Horní Planou

29

Boršov nad Vltavou v minulém kole prohrál na hřišti Zlaté Koruny a tak chtěl rychle napravit ztrátu z posledního zápasu. Na jeho hřiště přijel nováček z Horní Plané, kterému se v sezoně příliš nedaří.

Soukup poslal domácí brzo do vedení

Z Boršova nad Vltavou se letos body jen tak nevozí a ví to už i hráči Horní Plané. Domácí celek nastoupil do zápasu aktivně a velmi brzo šel také do vedení, když se už v 7. minutě prosadil Lukáš Soukup a bylo to 1:0. Domácí tým se tlačil za další brankou, ale střelecky se mu nedařilo překonat hostujícího brankáře. Horní Plané se nedařilo, ani v tomto zápase, k ohrožení domácí branky se dostala pouze střelbou z větší vzdálenosti. Naopak domácí celek přidal ještě před odchodem do šaten jednu branku. Minutu před odchodem do kabin se prosadil domácí kanonýr Filip Pokorný 2:0. Domácí tak šli s dvoubrankovým vedením do kabin

Boršov nad Vltavou v poklidu dovedl zápas ke třem bodům

Horní Planá se  chtěla v druhém poločase pokusit o zvrat, ale její naděje vzala brzo za své. Krátce po příchodu z kabin se prosadil Radek Řežáb a bylo to už 3:0. Boršov nad Vltavou nepolevoval a dál se tlačil za dalším navýšením skore. To přišlo v 59. minutě, kdy čtvrtou branku domácích dal Jan Macík 4:0. Zápas se v podstatě dohrával a domácí tým přidal ještě pátou branku. Tentokrát se trefil zkušený Jan Gruber a stanovil konečný výsledek 5:0. Domácí tým tak napravil prohru ve Zlaté Koruně a v dalším kole jede na hřiště Dolního Dvořiště. Horní Planou čeká domácí zápas proti Netolicům.

FK Boršov nad Vltavou
Jiří Komrska (trenér): Chtěli jsme napravit nepovedený zápas ve Zlaté Koruně. Hlavně se soustředit na proměňování šancí, protože na to jsme před týdnem doplatili. I když jsme na začátku dali branku, tak se nám znovu nedařilo proměňovat další šance. V druhém poločase se nám už dařilo šance proměňovat a dali jsme další branky a jasně jsme zápas ovládli. Horní Planá přesto podala u nás sympatický výkon. I za nepříznivého stavu se snažila pořád hrát fotbal a bojovat.

E. Poula [-] - J. Šimeček [-] (61. R. Kofroň [-] ) , F. Pokorný [-] , L. Soukup [-] (55. J. Macík [-] ) , J. Gruber [-] , R. Řežáb [-] , L. Fessl [-] , J. Lísal [-] , J. Havlíček [-] , J. Staněk [-] , F. Filištein [-]